Výstavu zorganizoval Beagle Club České republiky. Beagle Club byl založen v roce 1990 a od té doby se jeho členská základna rozrostla na více než 500 členů, mezi nimiž jsou kromě chovatelů také řadoví majitelé beaglů, ať už výkonných loveckých pomocníků nebo jen rodinných společníků a kamarádů.

Po zahájení výstavy byly vyhlášeny soutěže v těchto kategoriích: Nejhezčí pár - pes a fena ve vlastnictví jednoho chovatele. Nejlepší chovatelská skupina - minimálně 3 a maximálně 5 jedinců, kteří byli na výstavě posouzeni, pocházející minimálně od dvou různých otců nebo matek. Nejlepší plemeník nebo matka - do této soutěže nastupuje plemeník (matka) nejméně s 5 potomky, kteří byli na výstavě posouzeni. Hodnotí se typ a kvalita odchovu. Dítě a beagle – kategorie 3-8 let a 9-14 let. Dále byly uděleny tituly: Nejlepší mladý plemene, Nejlepší veterán plemene a Vítěz speciální výstavy.

Není náhoda, že čáslavská „zemědělka" hostila opakovaně tuto výstavu, na škole je totiž jedním z oborů kynologie a její výuka probíhá na vysoké úrovni. Není až tak moc podstatné, který pejsek nebo čubička vyhráli tu či onu kategorii, daleko důležitější byla pohoda při prezentaci nádherného a ušlechtilého psího plemene beagle.

Zdroj: Youtube

Autor: Vladimír Havlíček