VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: Děti z mateřinky na Kaňku navštívila policie

Kutná Hora - Školku v městské části Kaňk navštívila ve čtvrtek dopoledne policie. S dětmi si přišla popovídat policistka z oddělení tisku a prevence Územního odboru Policie České republiky Vendulka Marečková společně se strážníkem Městské policie Kutná Hora Pavlem Čihákem.

13.10.2016
SDÍLEJ:

Děti z MŠ Kaňk navštívila policieFoto: PČR

Policistka a strážník se dětem představili a prezentovali práci policie a strážníků. Ukázali základní výstroj a výzbroj policisty a strážníka. Děti si při setkání prohlédly i služební vozidlo městské police. V kamarádské atmosféře děti pochopily, že policisté i strážníci opravdu chrání jejich spokojený a bezstarostný dětský život a je jejich přítel a kamarád.

Děti jsou jednou z nejzranitelnějších skupin osob. Během setkání byly informovány o správném a bezpečném chování na ulici i o tom, jak se chránit a reagovat při kontaktu s cizí osobou. Jejich důvěra v dospělé, nedostatečné životní zkušenosti či schopnost vyhodnotit situaci, je může přimět k chování, které je pro ně samotné riskantní až ohrožující. Mezi základní prvky výchovy k osobnímu bezpečí by proto měly patřit informace a pravidla o tom, jak se chovat sám bez rodičů.

Poučení se týkala zejména:

  • aby nikam nechodily s cizím člověkem, ani kdyby jim nabízel odměnu, nebo je přesvědčoval, že ho právě posílá máma nebo táta, aby je za nimi dovezl,
  • aby si od cizích lidí udržovaly bezpečný odstup, aby na ně nikdo fyzicky nedosáhl,
  • aby v žádném případě nenasedaly do cizích aut a nikoho nikam nedoprovázely, ani kdyby je žádal o ukázání cesty,
  • aby se co nejméně pohybovaly venku samy, aby se držely s ostatními dětmi ve skupině. Ty větší, aby chodily společně do školy i ze školy,
  • aby se v případě podezření či obavy z dění v okolí nebály křičet o pomoc a utíkat do více frekventovaných míst, kde je více lidí a sdělit co se děje,
  • aby nikoho nevpouštěly do domů a bytů, aby raději nevstupovaly do prostor bytových domů, výtahů nebo i temných podchodů v případě, že za nimi někdo jde,
  • aby znaly číslo tísňové linky Policie ČR – 158 a číslo městské policie – 156 a v případě nebezpečí neváhaly zavolat.

Autor: Redakce

13.10.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hnutí ANO slaví vítězství ve volbách.
110

Ano? Ano. I když všichni říkáme, že ne

Čáslav vyšla doma naprázdno jak bodově, tak střelecky
35

Čáslav vyšla s Velkými Popovicemi bodově i střelecky naprázdno

Stavebním záměrům v blízkosti obcí vystavila místní referenda stopku

Velké Přílepy – Nechceme, nechceme. Shodné odpovědi poskytli svým radnicím obyvatelé dvou obcí v blízkosti metropole, kteří v referendech se závazným výsledkem konaných souběžně s parlamentárními volbami dostali příležitost vyjádřit se k zamýšleným stavebním záměrům. A nezůstalo to bez ohlasu, který ještě může mít dohru.

Kostel v Bohdanči má novou fresku

Bohdaneč /FOTOGALERIE, AUDIO/ - Přičiněním Jana Mičánka dostal kostel v Bohdanči novou tvář. Po podrobném průzkumu specialistů v různých oborech byly objeveny nové skutečnosti týkající se kostela.

Příznivci rybích specialit si měli v Kácově z čeho vybírat

Kácov /FOTOGALERIE/ - Místní členové Petrova cechu pro zájemce připravili rybářské slavnosti na svém rybochovném zařízení v Račíněvsi. Návštěvníci měli na výběr mnoho lahůdek připravených z ryb. Uzený kapr a pstruh, smažené ryby nebo třeba rybí karbanátek. 

Ze svatby spoluhráče zamířili Sršni pro první venkovní výhru

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Hokejisté Kutné Hory mají za sebou další kolo v rámci krajské ligy, ve kterém zavítali do Vlašimi. Sobotní den byl pro Sršně úspěšný, když zvítězili vysoko 7:1.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení