Jak je to možné? Jednoduše. Přestože je letos rekordní množství jedlých kaštanů, jsou následkem letního sucha menší a to je právě důvod celkového menšího výnosu. Ale to vůbec nevadí, pečené jsou stejně dobré, jen jejich loupání dá o trošku více práce.

Jedlé kaštany bývaly v minulosti na našem území typickou podzimní pochoutkou, která byla prodávána v papírovém kornoutu u pouličních stánků. Po druhé světové válce se tento zvyk vytratil. Dnes nastává jeho renesance a opět se začíná rozšiřovat v našich městech. Křehké plody s oříškovou příchutí mají velmi široké využití v teplé i studené kuchyni – naslano i nasladko. V obchodech jsou k dostání až do Vánoc. Jsou však většinou dovezené z jižní Evropy či Asie a jsou podstatně větší než kaštany ze Železných hor. Ať už jíme kaštany české či dovezené, vychutnejme si jejich oříškovou chuť, vůni po vytažení z trouby a promíchejme vůni a chuť pečených kaštanů třeba s vůní a chutí svařeného vína. A za oknem si může klidně „řádit" sychravý podzim.


Kaštanovník setý (Castanea sativa) nebo také kaštanovník jedlý je mohutný, opadavý a teplomilný strom, který dorůstá do výšky 30 až 35 metrů. Dožívá se i několika set let. Rozšířený je zejména na Blízkém Východě, ve středomoří a jižní Evropě. Tento strom z čeledi bukovitých kvete poměrně pozdě, v rozmezí června až srpna, podle lokality. Jedlých kaštanů se dočkáme zpravidla v září či říjnu. Celý strom je tvaru širokého jehlanu a díky listům vypadá velmi dekorativně. Plodit začíná až později, zhruba ve věku 20 let. Listy má velké ve tvaru dlouhé elipsy, řapíkaté a špičaté s výrazným zubovitým okrajem. Barvu mají většinou zelenou, ale také červenofialovou nebo panašovanou dle pěstované odrůdy. Květem jsou bledozelené dlouhé jehnědy, květy jsou dvoudomé. Plodem je nažka typického vzhledu, zelená s drobnými výrůstky imitujícími trny. Plody obsahují 30 až 60% škrobu, 6 až 10% bílkovin, 15 až 20 % sacharózy, dextrin, 2 až 7% tuků, 40 mg vitamínu C a 15 mg vitamínu B ve 100 gramech plodu. Dále minerální látky, nejvíce draslík a fosfor.

Autor: Vladimír Havlíček