Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: Na Gymnáziu Jiřího Ortena vystavuje fotograf Vlastimil Malý

Kutná Hora - Na Gymnáziu Jiřího Ortena se koná výstava uhříněvského fotografa Vlastimila Malého s názvem „Z cyklu Praha panoramatická".

17.9.2016
SDÍLEJ:

Vernisáž výstavy fotografií Vlastimila Malého na Gymnáziu Jiřího OrtenaFoto: Martina Veberová

Vlastimil Malý má letité fotografické zkušenosti, během svého života se věnoval různým typům fotografie, například technické, reklamní a módní, které také vyučoval na Mistrovské škole fotografické. Až do roku 2001 provozoval Art studio zabývající se katalogovou a reklamní fotografií. Stále je členem Křesťanského klubu výtvarníků a je činný v oblasti sakrální fotografie. Ve svých fotografiích se zaměřoval mimo jiné na sociální motivy, zachycoval přítomný okamžik v životě obyčejných lidí, jeho pomíjivost a krásu. Mezi jeho tvorbou najdeme střípky ze života v domově seniorů nebo v ústavu pro mentálně a fyzicky postižené, ale také okamžiky z každodenního života lidí v Praze a okolí.

Na vernisáž na Gymnázium Jiřího Ortena přijel společně se svými přáteli z Domova pro seniory kardinála Berana v Mukařově. Vernisáž výstavy byla symbolickým poděkováním Vlastimilu Malému za vybavení, které daroval studentům a učitelům gymnázia. Šlo o kompletní vybavení temné komory, fotografickou techniku – ateliérová světla, stativy, fotografický přístroj Sinar, mnoho publikací pojednávajících o klasické fotografii a chemii potřebnou k vyvolávání klasických fotografií. Takřka vše je funkční a v temné komoře již vznikají první klasické studentské fotografie. Vlastimil Malý se stal také mecenášem gymnázia, když poskytl finanční dar na pomoc realizaci autorského muzikálu GJO „Pro koho je brána těsná".

Vernisáž výstavy uvedla Jana Štrůblová, po jejím úvodním proslovu následovaly tři skladby v podání Zdeňka Licka, Zdeňka Olivy a pěveckého tria Anny Coufalové, Terezy Benešové a Samuela Frengla. Slova díku za realizaci výstavy pronesla Alena Hanková, sociální pracovnice ve zmíněném domově pro seniory. Pár slov pronesli i obyvatelé domova. Farář, který mluvil o procítění přítomného okamžiku a jeho kráse, a básnířka Hana Hnilicová přednesla básničku složenou na cestě do Kutné Hory z Mukařova. Vernisáž výstavy se setkala s úspěchem jak ze strany Vlastimila Malého, tak jeho přátel a sociálních pracovnic, ale i ze strany studentů gymnázia, kteří si se zájmem prohlíželi především staré fotky z pražských ulic.

Realizace vernisáže byla v rukou členů fotografického kroužku na gymnáziu, kteří všechny fotky připravili, umístili do rámů a navěsili na zdi ve vestibulu.

Autorka: Martina Veberová

Autor: Redakce

17.9.2016
SDÍLEJ:
Čtyřiadvacetiletá řidička havarovala na motocyklu.
2

Čtyřiadvacetiletá řidička havarovala na motocyklu

Z turnaje meziokresních fotbalových výběrů kategorií U11 a U12 v Poděbradech.
16

Okresní fotbalový výběr z Kutnohorska nenašel v Poděbradech přemožitele

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Brankář Sršňů David Jelínek: Klíčový byl náš třetí gól

Kutná Hora - Hokejové derby v rámci krajské ligy mužů zvládla lépe Kutná Hora, která porazila Čáslav 4:1. Jedním z hrdinů zápasu byl kutnohorský brankář David Jelínek, který za svá záda propustil pouze jednu střelu Čáslavi a výrazně tak přispěl k výhře Sršňů. I proto je borcem víkendu právě brankář Kutné Hory.

OBRAZEM: Na drakiádu v Čáslavi bylo až moc hezky, ale dětem to nevadilo

Čáslav - Jinou formu tréninku si v pondělí 16. října užili malí fotbalisté v Čáslavi. Pohybovou aktivitu na hlavním hřišti si zpestřili pouštěním barevných draků. A že si při tom pěkně zaběhali, počasí totiž bylo téměř jako v létě. I když vítr šetřil svou sílou, dětem to chuť užít si klubovou drakiádu nevzalo. S pomocí šikovných rodičů se bylo na obloze na co dívat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení