Některým sníh udělal radost, jiní už tak nadšení nebyli. Mezi nimi byli hlavně řidiči, kteří museli být na silnicích mnohem opatrnější než doposud. Až do večerních hodin byl na silnicích Kutnohorska poměrně klid. Došlo pouze ke třem drobným karambolům, které ale se sněhem neměly souvislost. V jednom případě narazilo vozidlo při couvání do druhého zaparkovaného vozidla. V dalším případě řidič vozidlem při couvání odřel vedle stojící vozidlo a třetí bylo škrtnutí bočních zpětných zrcátek proti sobě projíždějících vozidel ve Zruči nad Sázavou.

Pondělní silnici na silnicích Kutnohorska ale zkazila událost, ke které došlo po 19 hodině v obci Štipoklasy. „Mladý řidič nezvládl řízení a nepřizpůsobil rychlost jízdy povaze a stavu komunikace a při průjezdu zatáčkou, dostal vozidlo do smyku, vjel do příkopu a následně narazil do plotu. Vyvázl bez zranění," uvedla mluvčí kutnohorské policie Vendulka Marečková.

Policisté v této souvislosti nabádají řidiče k opatrnosti. „Riskantní mohou být nejen zatáčky, ale i přejíždění z pruhu do pruhu kvůli vrstvě sněhu," dodala mluvčí.