„Projíždí se tady opilci auty, a než dorazí městští policisté, jsou dávno pryč. Myslíme, že by nám kamera hodně pomohla. Alespoň tady, podél hlavní silnice,“ uvedl jeden z rozzlobených občanů Neškaredic Petr Hýžďal.

Stížnosti, nespokojenost a mnohdy také zoufalství však zaznívají napříč mezi starousedlíky. „Celou noc proštěkají psi. Vrátil jsem se unavený z práce a ani se nevyspal,“ uvedl jako jeden z mnoha Juraj Lukač.

Jak jsme již v minulém týdnu informovali, do Neškaredic se kamerový systém města ani v tomto roce nerozšíří. „Celkové náklady by se vyšplhaly až k jednomu milionu korun. Je to zejména velice technicky náročný problém. Obec je v dolíku a signál kamer by se musel několikrát posilovat,“ komentoval případné zavedení systému do Neškaredic Pavel Mareček z kutnohorské městské policie.

Ani starosta Kutné Hory Ivo Šalátek nepřišel s příznivou zprávou. „Městská policie funguje ve zcela nevyhovujících prostorách a do doby, než se přestěhuje, není rozšíření kamerového systému jednoduše možné. Nemáme dostatečné kapacity,“ uvedl Šalátek.

Pavel Mareček však nabídl řešení, které by spočívalo ve vybudování vlastního kamerového systému v obci samotné. „Problém by představovalo pouze správcovství, ale i to by se dalo vyřešit,“ doplnil Mareček.

V nejbližší době se ale obyvatelé Neškaredic budou muset spolehnout pouze na častější hlídky strážníků městské policie.

Záběry ze všech kamer kutnohorského kamerového systému naleznete zde.