„Jedná se o fyzickou přípravu, a hlavně i to, aby si všichni zkusili i něco jiného než jenom tahat vodu, aby se udržovali v dobré fyzické kondici, proto připravujeme i tyto soutěže," vysvětlil David Veselý, velitel odborné rady velitelů.
Letos je tu i novinka
Samotná disciplína je velice náročný podnik. Soutěžící musí vystoupat do výšky zhruba třiceti metrů, překonat sto čtyřiačtyřicet schodů, a to buď bez, a nebo s dýchacím přístrojem. Celá výstroj včetně těžkého hasičského obleku, helmy, bot a přístroje na dýchání může vážit i dvacet kilogramů.
Přibyla i jedna nová kategorie a tou je vynášení i snášení zraněného, to je část pro týmy.
„Já jsem tu dneska vlastně poprvé. Dohodli jsme se s klukama, že to zkusíme a uvidí se. Vůbec jsem netrénoval, jen trochu posilovny, ale snad to zvládnu," zmínil těsně před startem Martin Mazura.
Všech disciplín se mohou a také účastní i ženy a dívky. „Už jsem závodila loni a byla jsem třetí, přesto z toho mám celkem strach, přeci jenom je to sto čtyřiačtyřicet schodů. Snad je pokořím. Hlavně se budou snažit předběhnout kolegyni, jelikož jsme na tom tak nějak fyzicky stejně. Zatím jsem u sboru dva roky a hrozně mě to baví" vzkázala Nikola Nevolová z Církvice.

Výsledky:

Kategorie muži s DP: 1. Josef Vlach (34,25), 2. Milan Tůma (37,65), 3. Jan Backa (38,88)
Kategorie muži bez DP: 1. David Mrázek (30,99), 2. Jakub Černohlávek (36,88), 3. Milan Svoboda (35,17)
Kategorie ženy bez DP: 1. Hana Martínková (39,41), 2. Lucie Štolbová (41,53), 3. Nikola Nevolová (42,41)
Kategorie transport pacienta: 1. HZS Kutná Hora B (2:14,96), 2. HZS Kutná Hora A (2:23,37), 3. Vlastějovice (2:23,46)