Na festivalu se představí výrobci přírodních produktů, kteří svoji práci dělají s respektem k životnímu prostředí a využívají klasických metod a způsobů výroby. Cílem Natura festivalu je prezentace menších producentů, kteří nesouhlasí se současným přístupem produkce vinné révy a zemědělských plodin, s oddálením tradic a s přechodem k chemickým podpůrným látkám.

Akce se uskuteční v areálu GASK- Jezuitská kolej Kutná Hora, která svou architekturou doslova vybízí k podobné kulturní události. Sklenice vína budou hostům plnit zástupci nebo přímo vinaři z vinařství Dalibor Osička z Velkých Bílovic, Ota Ševčík, Tomáš Čačík z Kobyl), Zdeněk Vykoukal z Hostěrádek-Rešov, Josef Abrle z Pálavy, Loigi ze Znojma, Karel Válka z Nosislai, Petr Koráb z Boleradic a dorazí i dovozci francouzských a italských vín. Z české oblasti svá vína představí biodynamický Vinné sklepy Kutná Hora.

Festival také nabídne živočišnou a rostlinnou produkci, která bude zastoupena lokálními farmami. Prezentovat se zde bude Ekostatek Vlkaneč s ovocnými a zeleninovými výrobky. Dále se předvede Farma Bartoš, která se zaměřeuje na různé druhy olejů, Svobodný statek na soutoku představí bio zeleninu a výrobky z ní a další. Hosté budou dále moci ochutnat fairtrade kávu, domácí zákusky a jiné dobroty. Jako specialita se na festivalu představí poděbradská veganská restaurace Klíček nebo stánek s tyrolskými špeky a domácími uzeninami. Dorazí také smoothie bar s ovocnými a zeleninovými šťávami z Vysokého Mýty.

Pro návštěvníky bude zajištěno příjemné venkovní posezení, mohou si poslechnout živou hudbu.