VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Gymnazisté z Kutné Hory se utkali o cenu Munkovy nadace

Kutná Hora - Na Církevním gymnáziu v Kutné Hoře se konal již patnáctý ročník anglické soutěže s názvem „O cenu Munkovy nadace". Tato soutěž byla vždy určená jen pro studenty Gymnázia Jiřího Ortena, ale tento rok se jí poprvé zúčastnili i studenti Církevního Gymnázia.

16.1.2016
SDÍLEJ:

Soutěž O cenu Munkovy nadaceFoto: Martina Veberová

Celkem soutěžilo jedenáct studentů, kteří nejprve napsali esej na téma, které si vybrali z nabídky pěti témat, poté si připravili krátkou prezentaci, ve které shrnuli hlavní body své práce, a tu prezentovali a obhajovali před porotou. Porota byla složená z učitelů angličtiny obou gymnázií a Vlastimila Navrátila, předsedy Klubu rodáků a přátel Kutné Hory. Hlavní cenou byl čtyřtýdenní pobyt na jazykové škole ve Velké Británii.

František Munk se narodil roku 1901 v Kutné Hoře a zemřel roku 1999 v americkém Portlandu. V Kutné Hoře vystudoval reálné gymnázium a po maturitě absolvoval Vysokou školu obchodní v Praze. Krátce po okupaci německými vojsky emigroval František Munk i s celou svou rodinou do USA. Zde přednášel na několika univerzitách, zapojil se do československého exilu, pracoval pro rádio Svobodná Evropa. František Munk nikdy neztratil kontakt s Kutnou Horou. Ve spojení s Klubem rodáků a přátel Kutné Hory založil Studijní nadaci Františka Munka a Naděždy Munkové. Z fondu, do kterého přispěli i další příbuzní, se financují zahraniční cesty úspěšných studentů Gymnázia Jiřího Ortena a počínaje tímto rokem i studentů Církevního Gymnázia. Dva nejlepší studenti, kteří osloví porotu se svou prací, mají možnost vycestovat na čtyři a na dva týdny na jazykovou školu do anglického Bermouthu, kde se budou věnovat studiu angličtiny a lépe poznají kulturu Anglie.

Soutěž O cenu Munkovy nadace

Letos se do této země podívají Marek Parvonič ze třetího ročníku Gymnázia Jiřího Ortena, jehož práce vyhrála první místo, a Judita Čermáková ze sexty Církevního Gymnázia. Marek i Judita napsali oba velmi zajímavou esej, Marek na téma slavného výroku Martina Luthera Kinga „Darkness cannot drive out darkness; only light can do that. Hate cannot drive out hate; only love can do that" a Judita na téma uprchlíků „Refugees is there a good solution to the immigration crisis? How should we participate?".

Všichni studenti, kteří se soutěže zúčastnili, si odnesli zajímavou zkušenost nejen do dalšího studia, zkusili si prezentaci svých názorů v angličtině a následnou diskuzi o nich. Tato soutěž všem poskytuje možnost nejen zlepšení se v angličtině a získání větší sebedůvěry především v mluveném projevu, ale také studenty motivuje ke studiu cizích jazyků nejen z důvodu, že je to po nich vyžadováno ve škole. Ukazuje jim, že i v cizím jazyce lze prezentovat své názory a obhajovat je, a to nejen za předpokladu znalosti angličtiny na nejvyšší úrovni.

Autor: Martina Veberová

Autor: Redakce

16.1.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hnutí ANO slaví vítězství ve volbách.
110

Ano? Ano. I když všichni říkáme, že ne

Čáslav vyšla doma naprázdno jak bodově, tak střelecky
35

Čáslav vyšla s Velkými Popovicemi bodově i střelecky naprázdno

Stavebním záměrům v blízkosti obcí vystavila místní referenda stopku

Velké Přílepy – Nechceme, nechceme. Shodné odpovědi poskytli svým radnicím obyvatelé dvou obcí v blízkosti metropole, kteří v referendech se závazným výsledkem konaných souběžně s parlamentárními volbami dostali příležitost vyjádřit se k zamýšleným stavebním záměrům. A nezůstalo to bez ohlasu, který ještě může mít dohru.

Kostel v Bohdanči má novou fresku

Bohdaneč /FOTOGALERIE, AUDIO/ - Přičiněním Jana Mičánka dostal kostel v Bohdanči novou tvář. Po podrobném průzkumu specialistů v různých oborech byly objeveny nové skutečnosti týkající se kostela.

Příznivci rybích specialit si měli v Kácově z čeho vybírat

Kácov /FOTOGALERIE/ - Místní členové Petrova cechu pro zájemce připravili rybářské slavnosti na svém rybochovném zařízení v Račíněvsi. Návštěvníci měli na výběr mnoho lahůdek připravených z ryb. Uzený kapr a pstruh, smažené ryby nebo třeba rybí karbanátek. 

Ze svatby spoluhráče zamířili Sršni pro první venkovní výhru

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Hokejisté Kutné Hory mají za sebou další kolo v rámci krajské ligy, ve kterém zavítali do Vlašimi. Sobotní den byl pro Sršně úspěšný, když zvítězili vysoko 7:1.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení