I tak mají zemědělci ale poměrně zpoždění. Už 11. března letošního roku totiž Jaroslav Havránek řekl: „Jakmile bude k dispozici dostatek pracovníků, most opravíme.“ A dodal, že mosty by mohly být dány do pořádku do měsíce.

ZOS Kačina přislíbila opravit tento úsek komunikace přesto, že přísahá, že za stávající stav nenese žádnou odpovědnost. Podle Havránka jej nezpůsobila zemědělská technika. „K rozbití mostů došlo kvůli objížďce, která zde byla vedena při opravě mostu na hlavní silnici na Pardubice. Tehdy tudy jezdily i těžké kamiony,“ připomněl ředitel.

Obecní úřad v Záboří nad Labem, do jehož správy mosty spadají, s pomocí zemědělské společnosti počítá. „Zatím se tam nic ani nehnulo,“ potvrdil také starosta Záboří Bohumil Kačerovský. Podle svých slov neměl v poslední době mnoho času na zemědělce „zatlačit“, ale teď se to prý změní.
S nápravou současného stavu by mohla podle Kačerovského pomoci také podnikatelka, která v blízkosti mostků chystá zřízení rozsáhlého arboreta – přírodního parku. „My bychom této ženě měli poskytnout pozemek. Ona na oplátku slibuje, že bude schop〜na zajistit opravu dvou menších mostků,“ uvedl už dříve starosta.

Stavem skupiny mostů u osady Habrkovice se odpovědní lidé zabývají už roky. K opravě poškozených staveb však přesto zatím nedošlo.
„Je utopií žádat o příspěvek z krajského úřadu či z evropských fondů, neboť ty se týkají pouze silnic vyšších tříd,“ byl přesvědčen Kačerovský.

Více informací se dočtete ZDE.