„S mladými hasiči pracuji třináct let, pracujeme s přípravkou, což jsou děti do šesti roků, mladšími a staršími žáky," říká vedoucí Lenka Růžičková. Pro mládež připravují společně s manželem pestrou celoroční činnost. Trénují v Červených Janovicích u fotbalového hřiště mají vyhrazený pruh s překážkami pro běhy. Požární útoky nacvičují u opatovické hasičské zbrojnice.

„Kromě tréninků a získávání znalostí z oblasti požární ochrany chodíme do bazénu, do tělocvičny, máme rádi sportovní hry a zúčastňujeme se i nehasičských akcí, například přespolního běhu," pokračuje Lenka Růžičková. Děti se podílejí na brigádách v obci, třeba při úklidu areálu pod kaplí.

Vedoucí mladých hasičů a vedení hasičů v Opatovicích je na své nástupně patřičně pyšné.

Snaží se jim podle možností pomáhat a podporovat je. Velkou radost s dětmi sdíleli letos, kdy na mistrovství republiky České a Moravské hasičské jednoty v Přerově získali opatovičtí mladí hasiči v kategorii starších druhé a v mladších třetí místo.

„Mladí hasiči samozřejmě odrůstají. Někteří z našich řad odejdou, ale většina zůstává a cvičí a soutěží za dorost, muže nebo ženy, to nás moc těší," dodává Lenka Růžičková.

autor: Věra Nutilová