VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zvolili jste regionální událost roku 2008

Kutnohorsko - Čtenáři Kutnohorského deníku vybrali událost, která se jich v uplynulém roce nejvíce dotkla.

30.12.2008 1
SDÍLEJ:

Z místa tragické dopravní nehody v Nových Dvorech, kde v rozpůleném vozidle vyhasly tři mladé lidské životy.Foto: archiv Policie ČR

Za událost roku 2008 čtenáři zvolili 82 hlasy tragickou nehodu v Nových Dvorech.

Žena zapálila dům s pečovatelskou službou

1. Díky nedbalostí sedmaosmdesátileté ženy museli v domě s pečovatelskou službou v Čáslavi zasahovat tři jednotky čáslavských hasičů a hasiči z Kutné Hory a Kolína. Dále k požáru vyrazili i dvě jednotky dobrovolných hasičů ze Žlebů a Vrdů. Co bylo příčinou požáru? Důchodkyně si zapálila cigaretu a s ní usnula. Z domu muselo být evakuováno třicet obyvatelů domu. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

http://kutnohorsky.denik.cz/zpravy_region/kh_ohen20080113.html

http://kutnohorsky.denik.cz/zpravy_region/kh_pozar_caslav20080114.html

Tmavý Dačický triumfoval

2. To, co možná nikdo nečekal, se stalo skutečností. Tmavé výčepní pivo Dačický, které se vaří v Kutné Hoře, potřetí obhájilo prvenství na slavnostech piva v Táboře. Odborné degustace chmelových nápojů tam jsou největší v České republice a mají také nejdelší tradici.

http://kutnohorsky.denik.cz/podnikani/kh_pivovar_tabor20080204.html

Olga Zubová chyběla u prezidentské volby

3. Hon na čarodějnici tak trochu připomínalo celodenní páteční pátrání po poslankyni Olze Zubové ze Strany zelených. Protože se nezúčastnila druhé volby prezidenta České republiky ani nebrala telefon, hledali ji v Kutné Hoře a okolí její straničtí kolegové v čele s ministryní Džamilou Stehlíkovou i zástupci médií. Až večer po volbě prezidenta se ji podařilo kontaktovat na telefonu. Údajně se jí přitížilo po nedávné gynekologické operaci a celý den prospala doma.

http://kutnohorsky.denik.cz/zpravy_region/kh_zubova_patrani20080215.html

http://kutnohorsky.denik.cz/multimedia/video/283223.html

Taxík na křižovatce smetl sanitku

4. Ohlušující rána na křižovatce U Podlipných signalizovala střet dvou automobilů. Sanitnímu vozu, který měl uvedenou v činnost výstražné světelné i zvukové znamení, zkřížil dráhu řidič místní taxislužby. Taxikář, který údajně žádnou akustickou signalizaci neslyšel, narazil do levé zadní části sanitky a ta se pak převrátila na pravý bok. Výjezdová sestra a pacientka utrpěly lehčí zranění. Obě byly po kontrole zdravotního stavu převezeny k ošetření do místní nemocnice.

http://kutnohorsky.denik.cz/cerna_kronika/kh_sanita_nehoda20080217.html

Krajské finále Debatní ligy vyhráli studenti Ortenova gymnázia

5. Krajské finále Debatní ligy, které se uskutečnilo v Praze má vítěze. Stali se jimi studenti Gymnázia Jiřího Ortena, kteří obsadili první místo a postoupili do celostátního finále, které se bude konat v Parlamentu České republiky

http://kutnohorsky.denik.cz/zpravy_region/kh_gjo20080221.html

Vichřice Emma řádila také na Kutnohorsku

6. Českou republikou se během víkendu prohnala vichřice Emma.Česká pojišťovna odhaduje, že jí klienti oznámí zhruba pět tisíc škod za více než sto milionů korun. Nejvíce škod bylo zřejmě napácháno v západních Čechách, svou daň si ovšem vichřice vyžádala i na Kutnohorsku.

http://kutnohorsky.denik.cz/zpravy_region/kh_strom20080301.html

Podnikatel roku 2007 je z Kutnohorska

7. Podnikatel roku 2007 vzešel z Kutnohorska. Prestižní cenu udělil Středočeský kraj Janu Mičánkovi, generálnímu řediteli firmy Less. Tato společnost sídlí v Bohdanči na Kutnohorsku a zabývá se komplexní péčí o les, obchodem se dřevem, produkcí dřevařských polotovarů, ale také výrobou dřevěného uhlí či přírodní pálenky.

http://kutnohorsky.denik.cz/podnikani/kh_micanek20080215.html

Na kutnohorský plavecký bazén zaútočila zákeřná bakterie

8. Možná to mělo na první pohled vypadat jako běžná oprava teplovodního potrubí, ovšem jak se ukázalo, za dočasným uzavřením plaveckého stadionu stojí nebezpečná bakterie rodu legionella. Ta způsobuje nemoc zpočátku podobnou chřipce, jež ovšem může přerůst v těžký zápal plic a třeba i v smrt.

http://kutnohorsky.denik.cz/zpravy_region/kh_plavecak20080326.html

Masaryk stál na pomníku inkognito

9. Ukázalo se, že většina turistů procházející kolem pomníku T. G. Masaryka se domnívá, že socha patří hudebnímu skladateli Dvořákovi. Na podstavci totiž není uvedeno Masarykovo jméno, je zde pouze jméno sochaře, jímž byl právě jisty Karel Dvořák. Miroslav Uhlíř teď hodlá udělat všechno pro to, aby bylo prezidentovo jméno na pomník nově uvedeno.

http://kutnohorsky.denik.cz/zpravy_region/turiste-maji-jasno-je-to-dvorak-hudebni-skladatel.html

Luboš Hynek Petra Volfa nepomluvil - spory v ODS přetrvávají

10. Luboš Hynek člena ODS Petra Volfa prý nepomluvil, nemusí mu tudíž platit ani žádné odškodné. Tak zněl verdikt soudu zabývajícího se kutnohorskou kauzou, v níž Volf figuroval jako jeden z pachatelů údajného znásilnění Hynkovy dcery. Policie Volfovi však žádné obvinění neprokázala.

http://kutnohorsky.denik.cz/zpravy_region/hynek-volfa-nepomluvil-znel-verdikt-soudce20080508.html

Uzavření dětského oddělení kutnohorské nemocnice

11. V kutnohorské nemocnici se rozhodlo o uzavření dětského oddělení. V květnu zastavíme příjem nových pacientů a do konce června bude fungování dětského oddělení definitivně ukončeno,“ upřesnil načasování celého plánu ředitel nemocnice Jaroslav Řehák.

http://kutnohorsky.denik.cz/zpravy_region/detske-oddeleni-kutnohorske-nemocnice-bude-zruseno.html

Povodně v Poličanech

12. Scéna jako z katastrofálních povodní před šesti lety. Přesně takový zážitek mají čerstvě za sebou obyvatelé Poličan. Ke vzniku nefalšované povodně stačil nepříliš dlouhý, ale zato vydatný déšť. Měla to na svědomí hlavně hasičská nádrž, která je v současnosti ve špatném stavu.

http://kutnohorsky.denik.cz/zpravy_region/policany_povoden_bahno20080612.html

Odvolávání místostarosty Václava Vančury

13. Jan Janoušek (ČSSD) podal návrh na odvolání místostarosty Václava Vančury. Podle všeho se jedná o zatím nejvážnější situaci, jaké v tomto funkčním období kutnohorská radnice čelila. Shoda na záměru odvolat Václava Vančuru sdílejí podle předkladatele návrhu nejen kolegové z opozice, ale i koaliční zastupitelé.

http://kutnohorsky.denik.cz/zpravy_region/exklusivne-zastupitelevancuru-na-radnici-nechceme.html

Bezejmenná vichřice nadělal škody hlavně na Zbraslavicku

14. Řádění středečního vichru zasáhlo v podstatě celé území kutnohorského okresu. Zřejmě nejvíc škod však vichřice napáchala na Zbraslavicku. Újmu zde utrpěly jak nemovitosti přímo v obcích, tak lesní porosty, které místy připomínaly přírodní katastrofu, jež před několika lety zasáhla slovenské Tatry. Kutnohorsko v počtu pojistných událostí vysoko převyšuje všechny ostatní regiony středočeského kraje. Kutnohorsko eviduje celkem sto šedesát šest pojistných událostí.

http://kutnohorsky.denik.cz/zpravy_region/aktualne-kutnohorsko-zasahla-silna-boure-hasici-li.html

1. ročník Mezinárodního hudebního festivalu v Kutné Hoře

15. Letos se konal 1. ročník Mezinárodního hudebního festivalu v Kutné Hoře. Festival pořádá od 8. do 13. června majitelka agentury Lotos Alena Turková spolu s violoncellistou Jiřím Bártou. Záštitu převzali manželka prezidenta České republiky Livie Klausová a hejtman Středočeského kraje Petr Bendl.

http://kutnohorsky.denik.cz/kultura_region/kh_hufest20080605.html

Konec hudebních produkcí v parku pod Vlašským dvorem po desáté večer

16. Na základě stížností občanů bydlících v sousedství koncertní scény v parku pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře, rozhodli se radní města zakázat zde konání hudebních produkcí po desáté hodině večerní.

http://kutnohorsky.denik.cz/zpravy_region/video-spor-o-festivaly-poradatele-letnich-akci-zur.html

Obyvatelé Starkoče jsou na suchu

17. Voda je jak známo životně důležitá tekutina. Že se nejedná jen o prázdnou frázi, už několik měsíců na vlastní kůži poznává řada obyvatel Starkoče. O příčinách vyschnutí studní nepanuje mezi obyvateli a vedením obce shoda. Někteří se domnívají, že je to zaviněno vybudováním soukromého vrtu jednoho z obyvatel, jiní si myslí, že viníkem je hlavně horké počasí.

http://kutnohorsky.denik.cz/zpravy_region/starkoc_voda_studne20080707.html

Tragická dopravní nehoda v Nových Dvorech

18. Tři mladé lidské životy vyhasly krátce před půlnocí z pátku na sobotu při dopravní nehodě, která se stala na okraji obce Nové Dvory směrem od Kutné Hory. Domů do nedalekého Svatého Mikuláše se tak už nevrátili dva sourozenci (bratr a sestra ve věku 16 a 20 let) a čtrnáctiletá dívka. Příčinou havárie byla s největší pravděpodobností nepřiměřená rychlost.

http://kutnohorsky.denik.cz/nehody/ndvory_tragedie_nehoda20080719.html

Tuberkulóza v kutnohorském Foxconnu

19. První případ infekční tuberkulózy se objevil po pardubickém závodu, také ve Foxconnu v Kutné Hoře. Nemocný zaměstnanec mongolské národnosti byl hospitalizován přibližně v polovině července. Od té doby jsou všichni, kdo s ním přišli do kontaktu, podrobováni pravidelným prohlídkám. Přes všechna opatření mezi řadovými zaměstnanci tchajwanské firmy již delší dobu panuje strach. Podezření na výskyt tohoto nebezpečného infekčního onemocnění již bylo totiž vícero.

http://kutnohorsky.denik.cz/zpravy_region/aktualizovano-foxconn-a-tbc-nemoc-se-nevyhnula-ani.html

Kutné Hoře se konečně podařilo získat dotaci z fondů EU na opravu historické zádlažby

20. Na druhý pokus se městu podařilo získat dotaci ze strukturálních fondů Evropské unie na rekonstrukci historické zádlažby. Zastupitele o tom na jejich posledním jednání informoval místostarosta města Tomáš Benada. Chodidla Kutnohořanů tedy již brzy okusí nový komfort chůze po pravé středověké dlažbě. Největší stavební investice v historickém jádru Kutné Hory konečně dostala zelenou.

http://kutnohorsky.denik.cz/zpravy_region/kutna-hora-konecne-ziskala-dotaci-na-rekonstrukci-.html

Občany Kácova pobouřil záměr starosty na uzavření jedné z budov školy

21. Veřejné zasedání zastupitelstva Kácova mělo tentokrát o účast občanů postaráno. Tříhodinovému jednacímu maratonu bylo přítomno tolik Kácovských, že jednací síň městyse hrozila prasknout ve švech. Důvodem bylo jednání o případném uzavření tamější školy. Tento návrh pobouřil většinu kácovských obyvatel.

http://kutnohorsky.denik.cz/zpravy_region/kh_kacov_skola_prodej20080910.html

Krajské volby 2008-vítězství sociálních demokratů ve Středočeském kraji

22. Po sečtení 100 procent hlasů se jako první ve volbách do zastupitelstva Středočeského kraje umístila ČSSD s 35, 16 procenty hlasů, následována ODS s 32,81 procenty. Do zastupitelstva kraje by se ještě dostala ještě KSČM a Nezávislí starostové pro kraj.

http://kutnohorsky.denik.cz/zpravy_region/sectena-vetsina-hlasu-zatim-vitezi-cssd20081018.html

Radnice se koncem roku otřásá v základech, část zastupitelů požaduje odvolání místostarosty Benady

23. Po neúspěšném odvolávání místostarosty Václava Vančury padla nyní řada na Tomáše Benadu a stejně jako v prvním případě proti sobě stojí sami koaliční partneři. Po kavárnách a kuloárech Vlašského dvora se nevyměňují novoročenky, ale silná slova, podpisy a žádosti. Občany čeká repríza politických manévrů ve vedení města.

http://kutnohorsky.denik.cz/zpravy_region/chysta-se-odvolani-mistostarosty-benady-a-vedeni-m.html

Martin Vaněk, Jana Křivánková

Vyberte nejdůležitější událost Kutnohorska v roce 2008!

Triumf černého piva

2 %

Zubová a volba prezidenta

0 %

Střet taxislužby a sanitky

1 %

Vítězství gymnazistů v Debatní lize

0 %

Vichřice Emma

18 %

Podnikatel roku 2007

1 %

Bakterie v bazénu

0 %

Masaryk na pomníku

1 %

Soudce: Hynek Volfa nepomluvil

0 %

Uzavření dětského oddělení

6 %

Povodně v Poličanech

0 %

Odvolávání Vančury

1 %

Bezejmenná vichřice

1 %

1. ročník Mezinárodního hudebního festivalu

2 %

Konec hudebních produkcí v parku pod Vlašským dvor

2 %

Obyvatelé Starkoče jsou na suchu

0 %

Tragická dopravní nehoda v Nových Dvorech

63 %

Tuberkulóza v kutnohorském Foxconnu

1 %

Peníze na opravu historické zádlažby

1 %

Kácovské pobouřil záměr na uzavření školy

0 %

Krajské volby 2008

2 %

Odvolávání Benady

0 %

Žena zapálila DPS

0 %

Hlasovalo: 130

Anketa byla ukončena

Místo události:
30.12.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Závody hasičů v běhu na rozhlednu Vysoká
46

OBRAZEM: Hasiči soutěžili v běhu na rozhlednu

Slavnostní sklizeň vinice Pod Barborou v Kutné Hoře
42

Vinohrad Pod Barborou vydal plody letošní sezóny

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili!

Kutnohorsko /HLASOVÁNÍ/ - Vážení rodiče, díky vstřícnosti obou porodnic v Čáslavi a v Kolíně vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších obyvatel regionu. Každý týden naši fotografové objíždějí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.

OBRAZEM: Druhý den parlamentních voleb na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Přinášíme vám fotografie z volebních místností na Kutnohorsku i druhý volební den.

Lídr lidovců je v klidu, rodina ale ne

Kutná Hora – Není mnoho lídrů, kteří ještě nemají odvoleno. Jednička středočeské kandidátky KDU-ČSL, sociolog a poslanec Ivan Gabal, ale vše nechává na sobotu, kdy půjde volit s celou rodinou. Pátek strávil v Praze. A Deníku se svěřil, že po měsíci vstávání absentoval, takže volební skládačky vyrazil na Zličín rozdávat jen tým jeho spolupracovníků, který nazývá odvážnými kluky a holkami. I když sám na místě nebyl, ví, co se odehrávalo. „Zvládli rozdat 600 kusů; zájem asi roste a bude slušná účast,“ konstatoval.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení