A co na opuštěnou louku přibylo? „Dva metry vysoký kříž z božanovského pískovce zhotovila podle návrhu Jana Pospíšila sochařka Vlasta Samohrdová. Je umístěný mezi dvě lípy, které společně zasadili v říjnu 2018 členové našeho spolku s více než čtyřiceti příznivci,“ uvedla Jitka Šimková z Hlízovského unikátního spolku.

Ten veřejnosti do užívání louku předal právě slavností požehnání kříže na louce mezi Mladým Hlízovem a Starým Kolínem. Obřad svěcení vedl Pavel Tobek. Hudební doprovod obstarali Jakub Lajsek a Eliška Šimková, skautský oddíl reprezentovali Petr Novák a Ludmila Lisá. Program sledovalo téměř šedesát místních i přespolních účastníků.

„Děkuji všem, kdo se na realizaci podíleli,“ doplnila Jitka Šimková s tím, že každému z přítomných věnovala pořádající organizace pamětní list.

Na louce, která se má stát novým místem setkávání nejen pro Hlízovany, ale i přespolní, lidé nenajdou jen nový kříž. K dispozici jsou také lavičky se stolem a novou informační tabuli o přírodě a historii kanálu Šífovka. Příchozí zde mohou odpočívat, vnímat ticho a zpěv ptáků nebo se budou moci účastnit organizovaných akcí.

„První příležitost bude v sobotu 11. května při 4. ročníku turistického pochodu Jarní putování se sv. Jakubem, na který bychom chtěli všechny srdečně pozvat. Start je v kulturním domě v Hlízově od 7.15 do 11 hodin,“ doplnila Jitka Šimková.