Reportáž z tábora

Tábor je zaměřen na skauty, děti se učí základním dovednostem jako je sport, rozeznávání rostlin, vázání uzlů, poznávání hvězd, rozdělávání ohně a hlavně tomu nejdůležitějšímu, a to týmovému duchu.

Kluci drží bobříky mlčení a dívky provozují hru Tři pera ptáka Kolibříka, což je na způsob bobříků, ale není tak obtížná. Tato hra je pro celý tábor stejná. Celotáborová hra je však rozdělena podle věku. Nejmenší holky mají družstvo s názvem Světlušky a hru Z pohádky do pohádky. Vlčata, což je skupina mladších kluků, hrají táborovou hru Asterix a Obelix. Starší kluci zase hrají hru Exkalibr, což je hra kostýmová a začátek každé hry má své znamení. „Kostýmy si dělaly děti tady nebo si je dělaly v klubovně, kterou přes rok provozujeme. Anebo jim s nimi pomáhali doma rodiče. Děti jsou ve věku od první třídy až do páté školní třídy a letos jich zde je třiadvacet,“ řekl Radek Jangl, vedoucí tábora.

„Jediné, co je trošku obtížné, je to, abychom děti uhlídali. Nejde jen o to, aby se nezaběhly do lesa, ale také o to, aby nechodily v promočeném oblečení. Jinak je to tady s nimi velice příjemné,“ podotýká Radek Jangl.

Výlety podnikají táborníci pouze do okolní přírody, přes rok se ale podívají po celé České republice. I na nepříznivé počasí jsou táborníci připraveni. Jejich stany by neměly promoknout. Pokud by se ale přece jen tak stalo, mají vedle tábora hangár, kde se mohou ohřát a promočené věci usušit.
„Tábor sice v sobotu končí, ovšem i přes některé deštivé dny to tady bylo hezké a doufám, že se tady za rok všichni zase sejdeme,“ loučil se Jangl.