Když už nic jiného, tak alespoň vylepšil věkový průměr členů zájmového sdružení, který se nyní pohybuje okolo pětašedesáti let. Ale Michal chce ještě víc. Není proto divu, že za své výstavní holuby texany dostal o víkendu čestné uznání. „Můj děda je dlouholetý chovatel, tak bych chtěl jít v jeho stopách,“ skromně poznamenal Michal Bačina.

Ten se nyní těší z podpory nejen svého dědy, ale i ostatních členů spolku. „Přilákat do našich řad mladého člověka, to dá velkou práci. Mládež nemá o chov drobného zvířectva zájem, ba dokonce si k tomu nenašla žádný vztah. Třeba sušení sena je pro ně hrozná dřina,“ podotkl předseda hostovlické organizace Českého svazu chovatelů René Moravec, který angažováním Michala Bačiny přestal být ve svých dvaatřiceti letech nejmladším členem.

„Lepší už to asi nebude. Kdo má rád přírodu a živé tvory, tak se na to časem vrhne. Ale tak tomu bývá až v pokročilejším věku,“ konstatoval zkušený holubář František Zavadil ze Žlebské Lhotky s tím, že chov drobných čistokrevných zvířat není jenom koníčkem, ale patří mezi ušlechtilé formy využití volného času. „Já jsem se zaměřil na české staváky sedlaté stříbřité. Začal jsem už za druhé světové války,“ upřesnil František Zavadil.

Více se o prodejní výstavě králíků a holubů dočtete zde.