„Střecha a krovy jsou v takovém stavu, že už vyžadují rekonstrukci. Ta bude probíhat na základě projektu Víta Mlázovského, který už je vypracovaný,“ řekl starosta Kutné Hory Josef Viktora (ANO 2011).

Radní současně schválili podání žádosti o dotaci ze Středočeského Fondu kultury a obnovy památek na rok 2019 na první etapu opravy krovu a střešního pláště budovy Hrádku. Kromě dotace ze Středočeského kraje by další peníze měly pocházet z Ministerstva kultury ČR z Programu záchrany architektonického dědictví.

Kutnohorský starosta připomněl, že se na Hrádku pracovalo už v loňském roce, kdy se vyklízel půdní prostor, aby byl přístupný pro následnou rekonstrukci. Poslední opravy střechy a krovů zde podle něj probíhaly v 80. letech minulého století. Budova je v majetku města, příspěvková organizaci v ní sídlící je ve správě Kraje.

České muzeum stříbra patří k nejstarším a nejbohatším muzeím v České republice. Je pokračovatelem Archeologického sboru Vocel, založeného v roce 1877 s posláním pečovat o historicky a umělecky cenné dokumenty a památky kutnohorského regionu.