ON-LINE reportáž o koronaviru najdete ZDE

K šití se přidali také zaměstnanci spolku, kteří jsou doma, například na mateřské dovolené a řada přátel. Patří mezi ně i zaměstnankyně na fotografiích, které ale nechtěly být jmenovány. Hrdiny je totiž podle nich celý současný tým Dítě a kůň, který roušky spolu s návodem jak o ně pečovat zajistil už mnoha klientům.

V první řadě šlo o všechny obyvatele kutnohorské ubytovny v ulici Vítězná, kterým kromě roušek byla poskytnuta také dezinfekce na ruce a dezinfekce určená k použití na podlahové povrchy. Roušky jsou distribuovány také mezi klienty sociálních služeb v Sázavě, kam Dítě a kůň zajíždí a v dalších obcích v okolí Kutné Hoře.

Hrdinové ze spolku Dítě a kůň rozdávají roušky a potravinovou pomoc klientům i dalším potřebným.Zdroj: archiv sdružení

Sdružení pro hipoterapii má ale mnohem širší záběr. Provozuje rovněž služby sociální rehabilitace Astra, které jsou v těchto dnech tolik potřebné. Sociální izolaci totiž řada lidí nemusí dobře snášet, a tak jsou zdejší pracovníci k dispozici na telefonech. Mezi nejčastější hovory patří vysvětlování nastalé neobvyklé situace a jak se v ní chovat, pomoc s objednáním k lékaři nebo vyplněním složenek, jak komunikovat s úřady, o jaké dávky je reálné zažádat a v neposlední řadě poskytování potravinové pomoci.

Pracovníci jsou k dispozici také dětem a mládeži prostřednictvím další služby, kterou je nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Archa. Na facebookových stránkách nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Archa je možné pracovníky kontaktovat každý všední den od 11 do 15 hodin. Pomoct mohou například s řešením domácích úkolů nebo zajistit tisk studijních materiálů. Předání materiálů probíhá bezkontaktně, nejčastěji formou vhození do poštovní schránky.

Koronavirová krize ukázala nové české hrdiny - zdravotníky, lékárníky, řidiče autobusů, prodavačky, pošťačky a další profese. Všichni zaslouží obdiv a poděkování. Deník je představuje v seriálu. Další příběhy hrdinů čtěte ZDE.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník