Číselné štítky budou plastové s imitací kovu. Jejich finální podoba ale ještě není známá. V současné době vznikají vzorky. „Na základě toho bude schvalována finální podoba štítků,“ uvedl Vojtěch Nezbeda, realizátor projektu s tím, že k samotnému označování hrobů čísly dojde záhy dojde v nejbližších týdnech.

Někteří majitelé by se mohli bát, že instalace štítků může poškodit povrch hrobů. Podle všeho ale k ničemu takovému nedojde. „Při označování jednotlivých hrobů číselnými štítky budeme postupovat s platným Řádem veřejného pohřebiště. Umisťovány budou tak, aby plnily svoji funkci, ale zároveň také s největším možným ohledem k majetku nájemců hrobových míst,” uvedla vedoucí odboru správy majetku města Dana Chrenková. Vojtěch Nezbeda navíc zdůraznil, že nově vznikající štítky nepoškodí ani tak citlivý materiál, jako je leštěný mramor.

Očíslování jednotlivých hrobů je jedinou výraznou změnou, kterou nový provozní řád hřbitova veřejnosti přinese. Provozní doba čáslavského hřbitova zůstává stejná. Nezměněné jsou i předpisy pro chování příchozích v prostoru hřbitova a i nadále platí zákaz vstupu lidem s jejich čtyřnohými miláčky a podnapilým osobám.