Jedna bouře se totiž čáslavskou radnicí prohnala, a to ve chvíli, kdy v říjnu roku 2016 podal rezignaci tehdejší místostarosta Vlastislav Málek, který byl do té doby považován za blízkého spolupracovníka starosty Jaromíra Strnada.

Příčinou rezignace čáslavského místostarosty Vlastislava Málka byl jeho nesouhlas s přístupem vedení města. „Nesdílím úhel pohledu, který panuje za předsednickým stolem," uvedl tehdy jako příčinu svého odstoupení. „Důvodem mé rezignace jsou významné rozdíly v názoru na podstatné věci s panem starostou," dodal Málek.

I přes tento nesoulad se ale v Čáslavi podařilo dokončit několik velkých projektů. Byla to především výstavba krytého zimního stadionu, který byl pro veřejnost slavnostně otevřen před Vánoci v roce 2016. Neslouží zdaleka jen sportovním akcím, Čáslavané i přespolní využívají ledovou plochu v rámci veřejného bruslení. Zároveň zde vznikl hokejový klub HC Čáslav a letos i BK Čáslav.

Přes počáteční problémy se podařilo dotáhnout do konce celkovou rekosntrukci hotelu Grand na Žižkově náměstí, včertně ubytovacích kapacit. Nepodařil se jen první rozjezd zdejší opravené restaurace hotelu , která ale nyní již bez problémů funguje. Dařilo se postupně rekonstruovat Dusíkovo divadlo i řadu komunikací ve městě dokončena je revitalizace vnitrobloku sídliště v Jeníkovské ulici, který je známý jako takzvaný Kreml.

Čáslav se ale dařilo „zvedat“ i z pohledu společenského a dát tradici akcím, které se zde dříve nepořádaly. Co se ale současnému vedení čáslavské radnice nepodařilo, je rekonstrukce vnitrobloku bytových domů v ulici Boženy Němcové. Přes všechny překážky hodnotí starosta Čáslavi Jaromír Strnad jako úspěšné.

"Jestliže se nyní ohlížíme za uplynulými čtyřmi lety, můžeme konstatovat, že šlo o období pro Čáslav úspěšné. Podařilo se město posunout o velký kus dopředu, byly realizovány drobnější i rozsáhlé investiční akce, ale nechyběl zde ani život společenský, kdy se lidé scházeli se svými přáteli například na Čáslavských slavnostech, Čarodějnicích, slavnostním rozsvěcení vánočního stromu i při mnohých dalších příležitostech,“ řekl Strnad.

Povedlo se

Největším z realizovaných záměrů je výstavba a úspěšné zahájení provozu krytého zimního stadionu, na nějž místní čekali dlouhá léta. Spolu se zprovozněním stadionu byl založen i nový hokejový klub HC Čáslav. Pro místní se stal zimní stadion nejen oblíbenou sportovní, ale také společenskou destinací.

Pravidelně sem totiž v hojném počtu vyrážejí na hodiny veřejného bruslení, ale také se pobavit při sportovních utkáních. Ledová plocha slouží i pro výuku bruslení v rámci hodin tělesné výchovy na základních či středních školách. Do té doby, než byl nový stadion v prosinci roku 2016 otevřen, museli místní za krytou lední plochou dojíždět do Kutné Hory.

Nepovedlo se

Nepodařila, respektive se nestihla, zrealizovat rekonstrukce vnitrobloku bytových domů v ulici Boženy Němcové. Ačkoliv i tento projekt čáslavská radnice připravovala k realizaci, obyvatelé zmiňované lokality na proměnu svého bydliště stále ještě čekají. Potíže se vyhnuly ani rekonstrukci hotelu Grand na Žižkově náměstí v centru města.

Problémy byly hlavně se zdejší restaurací, jejíž první rozjezd nevyšel. Restaurace byla otevřena v lednu 2017, už v březnu ji ale museli díky nízkým tržbám a vysokým nákladům za energie zavřít. Předpokládané tržby restaurace měly v původním plánu dosahovat 25 tisíc korun denně, aby byly pokryté náklady restaurace. Tyto plány se ale bohužel podařilo naplnit jen z 51 procent.