„Samozřejmě je obrovské neštěstí to, co se stalo. Na druhou stranu to ale není důvod k tomu, aby byly další naplánované naháňky a hony zrušeny. Jednalo se o neopatrnost jedince,“ uvedl František Barták, předseda Okresního mysliveckého spolku Kutná Hora.

„Věc je stále v šetření,“ uvedl vedoucí kutnohorských kriminalistů Miroslav Chramosta.

Tragédie zasáhla myslivce z celého okolí. „Jedná se o veliké neštěstí. Všichni by si měli na naháňce vždy uvědomit, že chování má být především myslivecké, tedy skromné a disciplinované. Důležité je sledovat a plně respektovat pokyny vedoucího honu nebo závodčích,“ uvedl myslivec Ondřej Čermák.

Ten zdůrazňuje, že na naháňce nemá co dělat alkohol. „Věřím, že to myslivci respektují. Je to opravdu velmi důležité. Někdo po požití alkoholu může mít více kuráže a jeho chování je pak nepřiměřené. Myslivec si musí uvědomit, že může ohrozit všechny přítomné,“ dodal.

Ilustrační foto
Myslivec tragicky zahynul při honu. Zastřelil ho kolega

Dle pravidel se naháněk mohou zúčastnit vždy myslivci, kteří mají lovecký lístek, zbrojní průkaz a platné pojištění. Není ale důležité, zda jsou z daného okresu.

V rámci své činnosti provádí dle našich informací kolínské oddělení služby pro zbraně a bezpečnostní materiál Policie ČR na naháňkách a honech namátkové kontroly. 

Poslední rozloučení s tragicky zesnulým myslivcem se bude konat v sobotu 27. ledna.

Hotel Grand v Čáslavi.
Šokující konec maturitního plesu: dívka vyskočila z okna hotelu