Základní škola Uhlířské Janovice

Kromě klasického úklidu se na Základní škole Uhlířské Janovice uskutečnily i opravy a rekonstrukční práce. „Máme několik budov. Na druhém stupni proběhla rekonstrukce plynové kotelny, instalován byl i zcela nový plynový kotel," uvedla ředitelka školy Dana Bohatcová. Nezahálelo se ale ani v budově prvního stupně. Zde se v rámci II. etapy celkové rekonstrukce vyměnily podhledy (stropy), dále proběhla výměna elektroinstalace, která je teď kompletně nová, a také výměna podlah, datových rozvodů, rekonstrukcí prošly i odpady a rozvody vody a kompletní rekonstrukcí pak hygienické zázemí jak pro žáky, tak pro učitele. Kompletně také škola dostala novou výmalbu.

Gymnázium a SOŠPg Čáslav

K velké opravě nyní dochází na čáslavském gymnáziu, kde se opravuje fasáda v místech, kam v minulosti zatékalo, nebo byla omítka ničena dešti a vodou z průjezdní ulice. Čáslavské gymnázium bylo postaveno již v roce 1878 a rekonstruované společně s nástavbou třetího nadzemního podlaží bylo v roce 1928. Proto byly opravy nevyhnutelné. V rámci nynější rekonstrukce dojde k oklepání odpadlé omítky. Na stěny gymnázia se následně nanese fasádní omyvatelná barva proto, aby byl povrch celé budovy sjednocen. Budova se opravuje buď z postaveného lešení, nebo z plošiny podle možnosti zásahu do průjezdní silnice. V rámci těchto oprav dojde pouze k obnově dílčích částí objektu a součástí rekonstrukce není bezbariérový přístup. Předpokládaná cena oprav je nyní vyčíslena na 1,1 milionu korun.

Základní škola T.G. Masaryka,Kutná Hora

Na Základní škole T.G. Masaryka se konaly dvě hlavní stavební akce. „První z nich byla II. etapa nové fasády na budově školy," řekla ředitelka školy Zdeňka Mačinová. Práce probíhaly ale také v interiérech školy. V několika třídách byly kompletně vyměněny podlahové krytiny a celý prostor prvního stupně byl nově vymalován. Přes rozsah prací ale  škola své žáky přivítá 1.září.

ZŠ Kamenná stezka, Kutná Hora

ZŠ Kamenná stezka se podařilo získat peníze na nejrůznější opravy. „Největší akcí je rekonstrukce školního hřiště, kterou financuje Philip Morris ve spolupráci s Městem Kutná Hora," uvedl ředitel školy Vít Šnajdr. Nevyhovující vrata vedoucí na školní pozemek k novému hřišti budou nahrazena moderními pojezdovými vraty. Další stavební akcí je rekonstrukce stávajícího oplocení, které bylo v havarijním stavu. Novou tvář dostává i hlavní vstup do školy. Rozšířen bude prostor před školou, otevře se ven do ulice a vyměněny budou i vstupní prvky.

Základní škola Jana Palacha, Kutná Hora

Na Základní škole Jana Palacha došlo ve dvou patrech na rekonstrukci WC a také na opravu výtahu ve školní jídelně. Dále se ve škole během prázdnin konala kompletní revize všech elektrozařízení a elektroinstalace.

Základní škola Žižkov Kutná Hora

Základní škola Žižkov během prázdnin nezahálela. V suterénu školy byla dokončena sanace zdiva a byla odstranění vznikající vlhkost. Tak jako každý rok o prázdninách zde došlo na malování, údržbu a generální úklid celé školy včetně okolí. Na podzim je naplánována velká úprava prostor u školní družiny – položení bezpečného povrchu s plošnými herními prvky.

Základní škola Masarykova, Čáslav 

Na Základní škole Masarykova se během letních prázdnin pracovalo zejména na jedné velké akci, kterou byla kompletně nová počítačová síť ve škole. „Po celé škole je tak nyní wifi připojení jak pro učitele, tak pro žáky školy," řekl ředitel čáslavské školy Jaroslav Vostrovský. Po celé prázdniny se také pracovalo na generálním úklidu, aby bylo v prvních zářijových dnech vše připraveno a nachystáno. Jako každoročně se v místnostech, kde bylo potřeba, vymalovalo.

VOŠ, SPŠ a OA Čáslav

Na čáslavské průmyslové škole se během prázdnin rekonstruovaly toalety v prvním patře. „V tomto místě se dělaly jak dámské, tak pánské záchody," uvedla ředitelka Věra Szabová. Také se přibližně půlka školy vymalovala. Velkou akcí byla také rekonstrukce páteřní sítě IT rozvodů.

ZŠ Křesetice

Na základní škole v Křeseticích se během léta neuskutečnily žádné velké opravy. Jednalo se tak pouze o generální úklid a drobné opravy, které k prázdninám patří.

Základní škola Sadová, Čáslav

Žáci Základní školy Sadová v Čáslav se po návratu do lavic mohou těšit na nový školní automat na mléčné výrobky. V těchto dnech se také připravují třídy. Do Základní školy Sadová v Čáslavi se koupily dvě nové interaktivní tabule. „Máme jich ve škole celkem 21, ale protože nyní otevíráme tři první třídy, tak jsme koupili dvě nové interaktivní tabule," řekl ředitel školy Pavel Škarka. Kromě potřebného malování a generálního úklidu byl také o velkých prázdninách zveleben areál školy. Ve velkém areálu byly vysazené další keře.

Základní škola Zruč nad Sázavou

Ve zručské základní škole měli během prázdnin napilno. „Probíhá zde kompletní rekonstrukce rozvodů vody, takže poměrně rozsáhlá stavební akce, kterou financuje zřizovatel, tedy město Zruč nad Sázavou. Vše jde podle harmonogramu, ale nový školní rok začne v naší škole v pondělí 5. září," prozradila ředitelka školy Ivana Stará. Odložení na pondělí je způsobeno právě rekonstrukcí rozvodů. Navíc se ve škole ještě malují chodby a schodiště na prvním stupni. Rekonstrukce se dočkaly také dvě herny školní družiny, v současné době probíhá pokládka nového lina, v jedné z heren bylo nakoupeno i nové vybavení.

Základní škola Čáslav – náměstí

Na Základní škole Čáslav-náměstí v době letních prázdnin předělávali šatnu pro jednu z prvních tříd. Při této příležitosti se i v základní škole vybudovaly jedny nové záchody jak pro žáky, tak i pro učitele. Ještě větší akcí byla výměna kotle na ústřední topení a regulace radiátorů po celé čáslavské škole. Mimo to proběhl generální úklid a drobné opravy ve třídách.