Vítěz Lukáš Hnát získal 55 tisíc korun na elektropracovní tříkolku, pomocí které se chce více zapojit do života ve svých rodných Paběnicích a intenzivněji pomáhat rodičům a místním lidem. Bohužel jej omezuje mozková obrna, která ho upoutala na invalidní vozík. Elektrická tříkolka mu pomůže jeho přání splnit.

„Druhý ročník potvrdil, že X-Day má smysl. Na výběru projektů se v prvním kole podíleli naši zaměstnanci a veřejnost. O krásné příběhy nebyla nouze,“ uvedla Jitka Kratochvílová, ředitelka Compliance a rozvoje vztahů společnosti Foxconn.

„Jsme rádi, že nakonec můžeme podpořit tolik užitečných aktivit, gratulujeme vítězům a děkujeme všem, kteří se akce zúčastnili. Díky nim jsou Kutnohorsko a Pardubicko lepšími místy pro život," dodala.

close Výsledky X-Day 2019 za Kutnohorsko. info Zdroj: Foxconn ČR zoom_in

Mezi dalšími oceněnými projekty byly Sport k dětem, jehož organizátorem byl za mladé červenojanovické fotbalisty Ivoš Hájek, který získal 20 tisíc korun. Hasiči Křesetice obdrželi na AED Defibrilátor 40 tisíc korun a Nadační fond Barvy podzimu získal na projekt Pomáháme seniorům k barevnějšímu životu 25 tisíc korun.

Zbývající projekty získaly po sedmi tisících korunách, nechybí mezi nimi kupříkladu ani Stáj Rozárka.