Spoustu přání již dárci vyplnili. Velká část přání se podařila splnit klientům Centrinu ve Zruči nad Sázavou. „Máme celkem 111 splněných přání,“ uvedla Lucie Burkoňová, vedoucí sociálně aktivizačního úseku. Ta vzápětí dodala, že nemusí jít jenom o velké dary, ale mnohdy stačí i maličkosti. „Někteří senioři jsou opravdu rádi i za drobnosti, jako jsou žiletky, holicí strojky, sladkosti nebo župan,“ dodala. Ve Zruči nad Sázavou se ale podařilo splnit i daleko větší přání. Jedna klientka si například přála, aby se ještě někdy podívala na Island, protože tam dříve byla. „Našla se zájemkyně, která chce paní přání splnit,“ řekla. Další klientka se pro změnu díky Ježíškovým vnoučatům podívá do lázní Luhačovice.

close Ježiškova vnoučata info Zdroj: Deník zoom_in

Kliknutím zvětšíte.

Někteří klienti si naopak přejí věci, které potřebují každým dnem kvůli zdravotním omezením. Jedna paní ze Zruče nad Sázavou například potřebovala invalidní vozík v poloze ležící, aby se mohla podívat i ven. I toto přání bylo splněno. Podle ředitelky Centrinu ve Zruči nad Sázavou je tento projekt opravdu úžasný. „Jsem ráda, že nejsou všechny projekty zaměřené na děti, ale myslí se i na seniory,“ uvedla ředitelka Centrinu Helena Bednářová.

Do projektu Ježíškova vnoučata se zapojil i Domov seniorů Uhlířské Janovice. „Nevěděli jsme, co máme od projektu očekávat. Když jsme ale začali zadávat přání, hned se začali objevovat dárci,“ řekla Eva Zinke, vedoucí aktivizační práce. Ta potvrdila, že se mnohdy jedná o velmi emotivní zážitky. „Čím jsou lidé starší, tím méně k životu potřebují. V současné době máme splněno kolem čtyřiceti přání,“ dodala Eva Zinke. Podle ní je úžasné, když lidé přijdou předat dar osobně. „Lidem jde mnohdy hlavně o to setkání, že si na ně najde někdo čas a mluví s nimi,“ řekla. Díky tomuto projektu našli i někteří ze seniorů nové přátelé. U některých se totiž nejednalo o jednorázovou návštěvu, ale dárce se domluvili se seniory i na další návštěvě. Ježíškova vnoučata splnila ve Zruči nad Sázavou i zážitkové dary, například jedna klientka se podívá do kouřimského skanzenu. Dalšímu klientovi zase udělaly velkou radost hašlerky.

Domov důchodců Čáslav se do projektu s názvem Ježíškova vnoučata také zapojil. „U nás má projekt velký ohlas. Zapojuje se hodně lidí a spousta z nich přijede předat dárek osobně,“ uvedl ředitel čáslavského domova důchodců Aleš Šorf. I zde se podařilo splnit velká přání, například elektrický vozík.

I v řadách veřejnosti má projekt Ježíškova vnoučata velký úspěch. „O projektu jsem se dozvěděla přes kamarádku a splnila jsem přání seniorce, která si přála knihu a klubíčka vlny na pletení,“ řekla Kutnohořanka Jana Veselá.