Znovu jste se objevil na kandidátce. Bylo to pro vás jasné rozhodnutí, nebo jste svoji kandidaturu zvažoval?

Je pravda, že tentokrát jsem kandidaturu zvažoval. Chvíli jsem si dokonce myslel, že už kandidovat nebudu. Určité okolnosti mě ale přiměly k tomu, abych změnil názor. V mém rozhodování nakonec převážilo nejen to, že chci ještě něco udělat pro město Čáslav, ale především to, že mě poslední rok spousta čáslavských občanů přemlouvala, abych do toho znovu šel.

Vzpomenete si, co vás přimělo k první starostovské kandidatuře?

Dvě volební období předtím jsem byl ve funkci místostarosty Čáslavi. V té době se rozjela spousta projektů, které jsem chtěl dotáhnout do konce.

Jaký to byl pocit, když jste se poprvé stal starostou a tváří města? Měl jste radost, nebo jste spíše cítil pocit zodpovědnosti?

Nejprve to byla veliká radost, kterou později vystřídal pocit zodpovědnosti, abych dostál všem závazkům.

Chcete být znovu starostou. Na co byste se ve městě v případě vašeho zvolení zaměřil?

Pracovat jako předchozí volební období. Mohu z čistým svědomím říci, že se nám vždycky devadesát procent předvolebních slibů podařilo splnit. Jednou z hlavních priorit bude výstavba bytů do osobního vlastnictví. Těch priorit je samozřejmě víc, například zachování nemocnice ve stávajícím rozsahu.

Z čeho máte za dobu své kariéry největší radost, co se nejvíce povedlo?

Určitě to byla výstavba zimního stadionu nebo rekonstrukce hotelu Grand.

V Čáslavi jste dlouhou dobu táhli za jeden provaz, dnes tomu tak úplně není. Máte strach z předvolebního boje nebo případné„špíny“, kterou třeba někdo bude chtít vytáhnout?

Já nemám strach z ničeho. Za poslední čtyři roky jsem si zvykl na ledacos. Jsem připravený na všechno.