Mladý sportovec trénuje 
v SKP Judo Nový Bydžov. Zlatou medaili získal na turnaji v Hranicích na Moravě, který se konal minulou sobotu.
Přestože je stále ještě dorostencem, dostal šanci změřit své síly s nejlepšími závodníky z celé republiky a nezklamal. Své vítězství dokázal uhájit i přesto, že někteří jeho protivníci jsou i o několik let starší než on.

Proti Michalovi hned v prvním zápase nastoupil junior, který příštím rokem přestupuje do kategorie mužů, a byl tedy o čtyři roky starší i zkušenější.

Michal tento zápas však nepodcenil a dostal se i z ošklivě vypadajícího páčení, které mu soupeř nasadil při zápase na zemi.

Poté si již šel za svým vítězstvím zcela jistě a v následujícím zápase zvítězil na plných deset bodů. Další klání proběhly v podobném duchu, kdy vždy pokořil soupeře na „ippon“ (vítězství na 10 bodů).

Poté již přišlo na řadu dlouho očekávané finále, kde proti Michalovi nastoupil velmi zkušený borec z Ostravy, který byl považován za naprostého favorita této váhové kategorie.

Je také věkově starší a dříve zápasil v kategorii do 60 kilogramů, kde je jedním z nejlepších judistů.

Vzhledem k tomu, že tato kategorie byla obsazena i vítězem olympiády juniorů, rozhodl se snížit svoji váhu a počítal s naprosto jasným vítězstvím v kategorii do 55 kilogramů. Vůbec nepočítal s tím, že by ho mladší Čáslavák mohl ohrozit. 

V tom se ovšem naprosto přepočítal. Michal hned po prvním hodu vedl o pět bodů, další úspěšné akce následovaly a body přibývaly. V poslední vteřině se protivník rozhodl na Michala zaútočit ze všech sil. Ten nádherným a naprosto špičkově provedeným chvatem zvítězil plným počtem bodů a stal se mistrem republiky. Nyní se připravuje na Evropský pohár dorostenců, jenž se koná ke konci dubna v Teplicích.