„Do konce července bude ubytovna vystěhovaná. Firma musela složit milionovou kauci, kterou se zavázala, že do 30. července musí být ubytovna prázdná a nesmí tam znova ubytovávat nepřizpůsobivé občany,“ uvedl místostarosta Kutné Hory Václav Vančura.

Budoucnost ubytovny by měla být spojena se službami pro seniory. Sousedí totiž s domovem s pečovatelskou službou, což k podobnému využití přímo vybízí.

„Existují dvě varianty. Jedna varianta je taková, že ubytovnu její provozovatel koupí, zbourají to a postaví tam byty pro pečovatelskou službu. Druhou variantou je, že objekt opraví,“ dodal Vančura.

Problémy s obyvateli ubytovny se datují přibližně od března letošního roku. Bohužel pro seniory ze sousedního domova s pečovatelskou službou ještě nějakou dobu potrvají. „Sednou si třeba v noci před dveře mého bytu a nahlas se hádají. Mám strach jim cokoliv říkat,“ postěžovala si jedna z obyvatele DPS.

„Vždycky tam byl pořádek a klid, ale posledního tři čtvrtě roku se situace výrazně zhoršila. Občané mají strach o své zahrádky, o pověšené prádlo, obyvatelé ubytovny si na ulici říkají o peníze, a když jim je nedáte, tak se na vás sprostě utrhnou,“ uvedla v březnu některé z důvodů nespokojenosti obyvatel této městské části zastupitelka Marie Matyášová.

Předala tehdy na radnici petici nespokojených občanů.

Pronajímatel ubytovacího zařízení od Vodohospodářské společnosti Vrchlice – Maleč nakonec v březnu přislíbil ubytovnu vystěhovat do konce května.