Vánoční sbírku pro zvířata ze Záchytné stanice pro opuštěné a nalezené psy Kutná Hora pořádá již popáté Martin Převrátil z firmy Libra Shop Kutná Hora. Lidé mohou do dvacátého prosince přispět do uzamykatelné kasičky na nákup krmiva pro pejsky. Kasička je umístěna v prodejně Libra Shop Kutná Hora. „V loňském roce se nám podařilo pro kutnohorský útulek vybrat kolem čtrnácti tisíc korun," upřesnil Martin Převrátil, který doufá, že se letos podaří dosáhnout alespoň této částky.

Veřejnou sbírku vyhlásili dobrovolní hasiči v Nesměřicích nedaleko Zruče nad Sázavou. Sbírka je na podporu hasiče Jindřicha Šťastného. Vznikla v souvislosti s plněním SDH Něsměřice 27. července roku 2014. Jindřich Šťastný byl odsouzený za těžké ublížení na zdraví. Při vypouštění nádrže tehdy uvízla ve výpusti pod vodou devítiletá dívka, která se pohybovala v okolí nádrže za dohledu svého otce. Dívku z výpusti vytáhli právě dobrovolní hasiči a Jindřich Šťastný byl označený za jediného viníka této události. Sbírka je vyhlášena na úhradu zdravotních výloh pojišťovně, právních výloh a na náklady rodině postižené prozatím vyčíslené ve výši 1 060 000 korun.

Oblastní charita Kutná Hora, pod kterou spadá hned několik center a středisek, pořádá hned několik akcí. „V prosinci pořádáme většinu akcí hlavně pro naše klienty, mezi které patří mikulášské besídky či vánoční setkání," uvedla Pavlína Licková z Oblastní charity Kutná Hora. Středisko Duhové Atrium pořádá tradičně 22. prosince vánoční oběd pro bezdomovce.

Rodinné centrum Kopretina v Čáslavi uspořádá pro rodiny s dětmi také mikulášskou besídku, která se uskuteční 5. prosince. V dalších dnech se budou v centru promítat pohádky a vyrábět vánoční dekorace.

V současné době probíhá také v Preghausu Vlašského dvora prodejní vánoční výstava, která potrvá do zítřka. Na výstavě, kterou pořádá Centrum pro zdravotně postižené a seniory spolu s ZO SPCCH, si mohou lidé zakoupit nepřeberné množství výrobků od seniorů či zdravotně postižených občanů.
Tradiční prodejní výstavu pořádá také kutnohorský Domov Barbora. Výstava začne dnes ve 13 hodin a potrvá v domově do pátku 2. prosince. Zde si budou moci návštěvníci prohlédnout i zakoupit keramické, látkové, dřevěné a jiné výrobky, které vytvořili v dílnách právě obyvatelé Domova Barbora během roku. Výstava skončí v pátek v 11 hodin.