„V tuto chvíli máme na auto vybráno celkem 51 945 korun,“ uvedla Tereza Šedivcová ze Střediska Na Sioně, které je součástí Oblastní charity Kutná Hora a dodala: „Chystáme další akce, při kterých mohou příznivci pomoci dětem s postižením naši veřejnou sbírku podpořit.“

Mezi nejbližší akce patří benefiční koncert plánovaný na sobotu 15. června od 19 hodin v kostele sv. Jana Nepomuckého v Kutné Hoře. Posluchači se budou moci zaposlouchat do duet a árií v podání známé kutnohorské sopranistky Evy Štruplové, sólistky Jihočeského divadla, a barytonisty Svatopluka Sema, sólisty Národního divadla. Na klavír je doprovodí Ladislava Vondráčková. Program nabídne díla od známých autorů jako je W. A. Mozart či F. Chopin.

Koncert středisko uspořádá k připomenutí 15. výročí svého založení, kdy vzniklo jádro týmu čítající tři pracovnice. Všechny tři ve středisku stále působí a spolu s rozšířením týmu došlo i na širší nabídku služeb pro rodiny dětí s postižením.

Počet klientů a zájemců o službu střediska neustále roste. „Nyní jezdíme do 90 rodin dětí s postižením a na začátku roku jsme museli vyhlásit stop stav. V tuto chvíli nám začíná narůstat seznam zájemců o naše terénní služby na pořadníku,“ popsala se Tereza Šedivcová.