Krásné svatováclavské babí léto přilákalo na start do středního Posázaví na start více než tři sta vyznavačů horských kol. Zázemí Sporthotelu patří k nejlepším v celé serii. Ráno se sice ještě válela v údolí Sázavy mlha, která se ale před startem rozplynula a celý závod provázelo krásné slunečné počasí.
Počasí, které panovalo týden před závodem, sice trochu rozbahnilo trať, ale s tím závodníci počítají.

Než na svoji trať vyrazili dospěláci, v deset hodin se postavili na start ti nejmenší, aby si to rozdali na trati vytyčené přímo v areálu Sporthotelu. Celkem v osmi věkových kategoriích absolvovali děti různý počet kol. Na všech ale bylo vidět odhodlání dorazit do cíle první, mnohdy mohutně povzbuzovaní svými rodiči.

V 11.30 hodin pak vyrazili na trať závodníci, kteří si vybrali trať 72 kilometrovou trasu. Ta peloton zavedla nejprve do Kácova a dále pokračovala do údolí Čestínského potoka, Holšic, Chabeřic, Řendějova, zpět k Čestínskému potoku do Kněže. Polipes a zpět do Kácova se sjíždělo údolím Losinského potoka.
Na trase byly dva brody. Na této trase byl nejrychlejší Martin Stošek z ČS Specialized junior MTB Vimperk, který celou trať absolvoval v čase 2: 39: 52. Nejrychlejší žena Milena Cesnaková, soutěžící za GS Technik Cyklo Team Jistebnice zvládla tuto trať za 3: 09: 57.

V pravé poledne pak na trať vyrazili závodníci na poloviční trať. Do cíle dorazil celkově jako první Václav Doležal z ČS Specialized Junior Team, jehož čas byl 1: 26: 53 a nejrychlejší ženou na této trati byla Anna Haselbauerová hající barvy Švec cyklo team u Soběslav za 1: 54: 56.

Na kratší trati startovali i domácí závodníci a Luboš Albrecht, který obsadil ve své kategorii juniorů krásné třetí místo, když na vítěze ztrácel pouze šest minut.