Většinu nákladů zaplatilo ministerstvo zemědělství, město do opravy investovalo přes pět milionů korun a Středočeský kraj více než dva miliony korun.

Oprava čistírny začala loni v dubnu. Kvůli jejímu budování se městys v minulosti zadlužil. Radnice totiž v roce 1992 vyšla vstříc majitelům místního pivovaru, kteří potřebovali postavit čistírnu vod, ale nedostali by na ni dotaci. Stavbu proto tehdy zaštítila obec s tím, že podnikatelé na ni seženou peníze. To se jim však nepodařilo. Firma, která stavbu zafinancovala, pak chtěla peníze vrátit. Radnice se s ní začala soudit, spor skončil až u Nejvyššího soudu, který rozhodl v neprospěch Kácova.

„Souviselo to s výstavbou čističky, teď probíhá její první rekonstrukce. V současné době už je ten dluh vyrovnán," řekla Křenová. Čistírna byla podle ní dlouhodobě nevyhovující technologicky i kapacitně. „Vyčištěné vody z ní byly dokonce částečně odváděny do řeky. Tím byla Sázava nepříjemně znečišťována. To už ale nyní nehrozí," dodala. Stávající technické zařízení bude nahrazeno novou moderní technologií a díky zvýšení kapacity by měla čistírna bez problémů zpracovávat současné množství odváděných splaškových vod.