Zájemci o práci v brzké době mohou najít své uplatnění. V Kácově se rozhodla založit své sídlo nizozemská společnost, která nabídne až 150 pracovních míst.

Nahradila továrnu na likvidaci ledniček

Strojírenská firma bude v Kácově vyrábět motorová vozítka pro zdravotně postižené. „Také sem přesune výrobu plastových doplňků pro automobilku DAF,“ vysvětlil kácovský starosta Jaroslav Buchal. Náhradní díly bude společnost v Kácově vyrábět v době, až se rozeběhne výroba vozítek pro zdravotně postižené. Výrobní hala nizozemské firmy vyrostla na základech nechvalně proslulé továrny na likvidaci ledniček. „Areál byl nedostavěn, proto musela být jeho výstavba nejdříve dokončena,“ poznamenal Buchal.

Stavba splňuje ekologická hlediska

Nizozemská společnost při budování závodu v Kácově dbá na ekologická hlediska. „Dříve než začala s přestavbou, byla zhotovena stu〜die o ekologickém zatížení regionu,“ podotkl starosta. Společnost se stará o úpravu zeleně a dřevin tak, aby areál nenarušil ráz krajiny. „Snížili kvůli tomu i část střechy. Topení bude na elektriku, proto nebude v areálu žádný komín,“ pokračoval Buchal. Podle něj Nizozemci jak doma, tak i při podnikání
v České republice velmi citlivě řeší otázky krajinotvorby. Pro městys Kácov by nabídka tak velkého počtu pracovních míst byla přínosem. „Významně by nám to pomohlo,“ vyjádřil se místostarosta Václav Jeništa. „Pomohlo by to Kácovu odrazit se ode dna. Mohl by to být takový odrazový můstek pro to, aby se k nám vrátil život,“ připojil se starosta Buchal. Mladé rodiny z Kácova a okolí již projevily zájem o stavby rodinných domů v regionu. Nabídka pracovních míst by jejich zájem mohla jenom zvýšit.

Firma nabídne práci až sto padesáti lidem

V letošním roce nizozemská společnost zaměstná 70 lidí. „Děláme pro ni nábor. Máme pro ni zatím třicet pět zájemců o místo. V budoucnosti by měla firma zaměstnat až sto padesát pracovníků,“ dodal starosta Buchal.