KUTNÁ HORA
městská knihovna
31. října 16.00 hodin
Halloween – čtení a hraní ve strašidelném duchu.

31. října 18.30 hodin
Kytarová noc ve Vlašském dvoře – audienční síň (Havlíčkovo nám. 552). Prestižní kutnohorská kulturní akce, která je součástí projektu Kytara Kutná Hora a nabízí návštěvníkům možnost zaposlouchat se a ocenit umělecké výkony vynikajících virtuózů ve hře na klasickou kytaru. 18.30 hodin – Slavnostní zahájení – koncert laureátky Mezinárodního kytarového bienále 2013 Hedviky Švendové (CZ). 19.30 hodin – Koncert Claudio Maccari (IT) & Paolo Pugliese (IT). 20.45 hodin – Koncert Mie Ogura (JPN) & Atanas Ourkouzounov (BGR)

MALÍN
31. října 16.00 hodin
„9. podzimní slavnost Malína aneb strašidýlka v Malíně" v mateřské škole U skřítků. Program: vystoupení dětí z mateřské školy, soutěž, lampionový průvod, ohňová show – Novus Origo.

VRDY
ZŠ Vrdy
31. října 14.30 hodin
Pohádkový lampionový průvod pro Světlušku
Program: 14.30 hodin – dokončení úprav kostýmů s možností zakoupení lampionů, dárkových předmětů a dobrovolného vstupného do průvodu, doprovodný program v režii žáků ZŠ. 15.30 hodin -průvod od školy do Skovic na letiště. Samozřejmě je možné se do průvodu kdekoli připojit.Ve Skovicích proběhne vyhlášení nejoriginálnějších masek a opékání buřtů. Výtěžek z celé akce bude poskytnut nadaci Světluška.

SEDLEC
1. listopadu 16.00 hodin
Halloweenská lampionová procházka v maskách z dětského hřiště k rozhledně u Havířské boudy. Odměna za nejkrásnější masku.

ŽEHUŠICE
1. listopadu 16.30 hodin
Tělovýchovná jednota Sokol pořádá tradiční Magickou noc. Sraz na plácku u hřbitova. Masky, lampiony a špekáčky.

SVATÝ MIKULÁŠ
1. listopadu 19.00 hodin
Divadelní kroužek ve Svatém Mikuláši zve své spoluobčany na oslavy 50.výročí otevření kulturního domu a založení ochotnického spolku , které se uskuteční v tanečním sále Obecního úřadu ve Svatém Mikuláši. Občerstvení zajištěno. Vstup zdarma. Program: – setkání a přivítání, – připomenutí založení divadelního kroužku, – videoprojekce úryvků z divadelních her, – výstava alb a prezentace fotografií z představení, – hudební večer – Pepíno band (Pavel Kruliš)

BOHDANEČ
1. listopadu
Lampionový průvod a duchařské řádění v bohdanečské sokolovně.

CHLÍSTOVICE
2. listopadu 16.30 hodin
Pochod za dušičkou – svátek všech svatých. Sraz před hasičskou zbrojnicí. Lampiony, masky duchů, čarodějnic a strašidel vítány. Trasa pochodu: šibenice, hřbitov, louka na Mlýnku. V cíli: soutěže, hledání pokladu, ohýnek a klacky zajištěny, špekáčky s sebou.

ŽLEBY
státní zámek
1., 2. listopadu 9.00 hodin
Dušičkové sváteční prohlídky zámku s oživenou zámeckou kuchyní. Na svátek Všech svatých kuchtíci opět zatopí v zámecké kuchyni, která znovu ožije a bude součástí svátečních prohlídek I. a III. okruhu.

ČÁSLAV
do 16. listopadu
výstavní síň, Žižkovo náměstí 197
Obrazy – J. Burda, Fotografie – J. Hradil – prodejní výstava. Vernisáž výstavy 1. listopadu ve 14.00 hodin. Otevřeno: út – ne 10-12 a 14-17 hodin.

2. listopadu 15.00 hodin
Krysáci
Divadlo Špílberg uvádí ve světové premiéře divadelní inscenaci napsanou na motivy známých televizních Večerníčků. Divadelní hra, jejímž základním poznáním je zjištění, že i tato roztomilá zvířátka člověkem určená pouze k deratizaci mají také svou duši a svoje problémy a dokáží nejen ohlodat vše na co přijdou, ale taktéž se radovat, smát se a plakat a dokonce i milovat. Rovnocennou součástí představení jsou písničky, které napsal Miroslav Wanek ze skupiny „Už jsme doma". Inscenace je určena pro všechny diváky s vysoce vyvinutým smyslem pro humor a nadsázku.

ZBYSLAV – Na Štěpnici
1. listopadu 18.00 hodin
Zbyslavské strašidlo – s sebou si vezměte lampion.