Ke smíchovské vile na Bertramce, kde Gott v úterý v noci po boji s akutní leukémií zemřel, se přišly rozloučit desítky lidí. Hřib ČTK sdělil, že radě hlavního města a koaličním partnerům navrhne, aby Praha přistoupila k nějaké formě ocenění Gotta. V úvahu podle něj připadá například pojmenování veřejného prostranství po zpěvákovi, věc ale bude ještě nutné projednat.

K podobným projevům úcty se zřejmě přidají i některá města na Kutnohorsku, i když o pojmenování ulic asi zřejmě nepůjde. Zavzpomínat na Karla Gotta ale chtějí. „Ano, nějakou vzpomínkovou akci připravit chceme, na přesné podobě a místu konání jsme se zatím nedohodli,“ uvedl kutnohorský starosta Josef Viktora (ANO 2011) s tím, že měl Karla Gotta velmi rád.

Památku Karla Gotta mohou lidé uctít před Tylovým divadlem  
Vedení města Kutná Hora ve spolupráci s Městským Tylovým divadlem připravilo oficiální pietní místo, kde mohou lidé uctít památku zesnulého zpěváka Karla Gotta. V pátek 4. října v průběhu odpoledne vznikne na venkovním prostranství před Tylovým divadlem.

V královském městě ale památku Mistra začali lidé uctívat spontánně už o den dříve, kdy v podchodu na hlavním nádraží vedle vyobrazeného státního znaku České republiky kdosi vylepil černobílou fotku Karla Gotta. Lidé začali nosit svíčky a květiny, někteří při cestě na vlak či z něj jen tiše postáli.

Pomyslně se pak spousta dalších lidí u fotky pietního místa zastavila na facebooku. Jeden z komentujících dokonce připomněl, že Karel Gott vystupoval i v chrámu svaté Barbory a že by možná lepší pietní místo bylo právě tam.

„Mistr Karel Gott tam mnohokrát vystupoval a i dnes při vzpomínce na jedno z jeho vánočních vystoupení v Barboře mě nostalgicky a příjemně mrazí po těle. Ta atmosféra setkání s ním je neopakovatelná a neutuchající při sebemenší vzpomínce. Vždyť sem proudí i zmiňovaní turisté z celého světa, aspoň by viděli, jak moc jsme si Mistra Karla Gotta vážili. Je mi dnes šíleně smutno, už nikdy nic nebude jako dříve,“ stálo v komentáři Jana Syřínka.

V úterý 1. října večer se zároveň v Kutné Hoře prostřednictvím různých aplikací šířily vzkazy, aby lidé jako vzpomínku na Karla Gotta zapálili za oknem svíčku. „Všichni zapalme ve 20 hodin za Karla Gotta svíčku. Zaslouží si to,“ stálo v jednom ze vzkazů.