KUTNÁ HORA

Za parkovné se platí i v Kutné Hoře. Lidé si za něj zaplatí poblíž centra Kutné Hory na městských parkovištích od pondělí do pátku vždy od 7 do 17 hodin a v sobotu poté od 8 do 12 hodin.

Mimo uvedenou dobu a ve svátky je parkování v Kutné Hoře zdarma. Parkovné činí za jednu hodinu deset korun, za dvě hodiny třicet korun, za tři padesát korun, celodenní parkovné pak vyjde na sto korun.

V Kutné Hoře se platí i za průjezd městem, který je zpoplatněn denně – včetně víkendů a státem uznaných svátků. V parkomatu si musí lidé koupit lístek za 10 korun, a poté se mohou zdržovat na náměstí maximálně 30 minut.

Od ledna roku 2012 je zprovozněna služba SMS parkovné. Ta umožní všem pohodlně zaplatit. Cena SMS parkovného je shodná s ceníkem, který je umístěn na parkovacím automatu. SMS parkovné zajišťuje Městská policie Kutná Hora pomocí on-line zařízení.

ČÁSLAV

Město Čáslav je na tom s parkováním daleko lépe. Parkovné se platí ve všední dny od 9 do 15 hodin. „Parkomat lidem vrací. Pokud tedy vhodí do parkomatu dvacetikorunu a chtějí zde parkovat jen dvě hodiny, automat vrátí deset korun,“ řekl starosta Čáslavi Jaromír Strnad. O víkendu a o státních svátcích je parkování na čáslavském náměstí po celý den zdarma.

ZRUČ NAD SÁZAVOU

Ve Zruči se za parkování nikde neplatí. „Žádný systém parkování zde neexistuje,“ uvedla Ludmila Vlková z Městského úřadu Zruč nad Sázavou. Není problém zaparkovat na náměstí MUDr. Svobody, tak na náměstí Míru. Návštěvníci zámku parkují ve Zručském dvoře a u supermarketů.

Ceny parkovného.

Tipy Deníku na bezplatné parkování

Benešov – Zdarma, bez potřeby parkovacího lístku, mohou řidiči zaparkovat na parkovišti u kasáren v ulici Táborská. Do centra od benešovských kasáren dojdou svižnou chůzí za osm minut po ujití asi 800 metrů.

Kutná Hora – Zdarma zaparkujete v Kutné Hoře v ulici Havířská, minutu pěší chůze od centra města.

Kolín – Jedním z mála míst, kde v Kolíně poblíž centra naleznete neplacené parkoviště, je stání u Starých lázní ve Starokolínské ulici.

Zruč nad Sázavou – Hotový ráj pro ty, kteří chtějí ušetřit za parkovné, ve Zruči totiž dosud placená parkoviště neznají! Většinou není problém zaparkovat, a to jak na náměstí MUDr. Svobody, tak na náměstí Míru. Návštěvníci zámku parkují ve Zručském dvoře a u místních supermarketů.