Nové komunální volby se kvapem blíží. 10. a 11. října si Kutnohorští opět vyberou své zastupitele a ti pak zvolí starostu a místostarosty.
O tyto pozice se letos uchází mnoho profesí. V počtu vedou manažeři různého odborného zaměření, za nimi jsou například lidé učitelských profesí, hojně zastoupeni jsou také důchodci, podnikatelé a lékaři.

Na opačné straně spektra jsou například zdravotní 
sestry, strážní nebo nezaměstnaní. Mezi profesemi zapsanými na kandidátních listinách nechybí ředitel gymnázia, strážník, ředitelka sekce kabinetu premiéra a mnohé další.

Politická uskupení proti sobě staví lídry různých profesí. Zatímco Václav Zimmermann (Alternativa pro Kutnou Horu) je osoba samostatně výdělečně činná, Josef Viktora (ANO 2011) je důchodcem.

Zuzana Moravčíková (ČSSD) působí jako náměstkyně hejtmana, další žena vedoucí kandidátku Miroslava Hebrová (KSČM) pracuje jako poradce specialista. KDU-ČSL do voleb vede Karel Koubský v profesi technického poradce. Předseda organizace Denemark a ekolog Martin Starý reprezentuje uskupení Kutnohorská změna. Martin Hrdlička (Kutnohorští patrioti) pracuje jako obchodní ředitel, Karel Ptáček (ODS) zase jako učitel. Ivo Šanc (Šance pro Kutnou Horu) je nynějším starostou Kutné Hory a letos se bude snažit své místo obhájit. Jaroslav Suk (TOP 09) je ředitelem letecké přehlídky CIAF a Ivo Šalátek (Volba pro město) vedoucím provozu.

Těchto devět mužů a žen vede svá politická uskupení do boje o kutnohorskou radnici.To však ale ještě neznamená, že to budou jedni z nich, kteří obsadí místa starosty a dvou místostarostů. Šanci mají i čísla dvě, tři i další na kandidátkách. Starostou tak může být třeba knihovnice, učitel nebo i nezaměstnaný.