Dosavadní ředitelka Nemocnice Kutná Hora nastoupila do vedení nemocnici v Nymburce. Uprázdněné místo v Kutné Hoře obsadil její lékařský náměstek a primář oddělení LDN Zdeněk Heřmánek.

Nymburský špitál je pro ni nová výzva

„Moje úloha, se kterou jsem přebírala kutnohorskou nemocnici byla naplněna. Nemocnice se personálně i ekonomicky stabilizovala a protože nemocnice v Nymburce není v ideální situaci, je to pro mě nová výzva,“ okomentovala svůj odchod z ředitelského postu Alice Opočenská. Nymburská nemocnice prochází velkými změnami a její dosavadní ředitele po vypršení smlouvy již v jejím vedení pokračovat nechtěl.

Svého nástupce primáře Zdeňka Heřmánka považuje Opočenská za vhodného kandidáta na ředitele. „Pracoval jako můj náměstek a zná dobře chod nemocnice. Myslím, že si s prací dobře poradí. Kromě toho, je také důležité je, že je místní a zná dobře poměry,“ dodala dnes již bývalá ředitelka.

Problémy, se kterými se nemocnice potýkala v poslední době a které vyústily v exekuci majetku po bývalé společnosti s ručením omezením, jsou prý již v podstatě vyřešeny. Majetek, který je v exekuci, leží zapečetěn ve skladu a čeká se na další právní kroky. „Od příštího týdne by měly podle objednávek začít přicházet nově nakoupené věci. Středočeský kraj na ně uvolnil čtrnáct a půl milionu korun,“ nastínila současnou situaci Alice Opočenská.