„Na pátek máme tři obřady v síni Vlašského dvora a samozřejmě také na termín od jedenácti hodin,” uvedla Ivana Pospíšilová z matriky na kutnohorském městském úřadě. Své ano si řeknou také snoubenci na zručské radnici, která sídlí v romantickém prostředí nově opraveného zámku. Naposledy zaznamenali na tamní matrice zájem spojený s konkrétním datem plným shodných číslic na loňský desátý říjen. „Tady u nás na to lidé asi až tak moc nedají,” podotkla zručská matrikářka Hana Nácovská.

K magickým jedničkám patří jistě i romantické místo a tím může být také zámek Kačina, který je u snoubenců oblíbeným obřadním místem. „Máme na pátek hlášené tři svatby,” podotkla starostka Svatého Mikuláše Martina Suková. Oblíbené jsou tam také noční svatby, ale na ty si počkají páry až zase na příští rok, na který už se jim zájemci také hlásí.

Příležitosti mít v oddacím listu šest jedniček odolali snoubenci z Čáslavi i Uhlířských Janovic, kde na pátek nemají nahlášenu žádnou svatbu.
Většina matrik navíc stanovuje jako oddací den sobotu a za tuto výjimku si musí tedy vdavek a ženění chtiví připlatit. „Za obřad mimo stanovený den zaplatí poplatek dva tisíce korun,” sdělila Ivana Pospíšilová. Ovšem je jasné, že párům to, mít svatbu 11.11.2011 v 11 hodin za těch pár korun stojí.