Čilý stavební ruch se dotkne především obyvatel v některých částech Kutné Hory. V dubnu začne rekonstrukce malínského nadjezdu, který je pro obyvatele Malína jedinou spojnicí s Kutnou Horou. „Podle zkušeností, které máme se stejnými mosty, tak by to mělo trvat čtyřiadvacet měsíců,“ předeslal Karel Přibyl z Ředitelství silnic a dálnic. Délka trvání stavby je také jedním z kritérií při výběru dodavatele, kteří mají možnost se o zakázku ucházet do konce ledna.

Nové kanalizace se dočkají domácnosti na Dolním Žižkově, Karlově, Poličanech a v Potoční ulici k Macháčkovu nábřeží. V Městských sadech začne rekonstrukce silnice. „Připravuje se i výstavba teplovodu z areálu ČKD a napojení sídlišť na levnější zdroj tepla nebo na dlouhodobě udržitelný zdroj tepla, spalování slámy,“ přiblížil starosta Ivo Šanc. Na jaře by měla být dokončena oprava spolkového domu v Lierově ulici a začne sloužit místním spolkům. Připravena je i žádost na obnovu Dačického rodného domu se záměrem využití pro sochařskou dílnu pardubické univerzity. V letošním roce se také připravuje realizace zateplení mateřské školy v Benešově ulici.

Další informace z oblasti sportu, kultury, podnikání a sociálních služeb si přečtě v tištěném vydání Kutnohorského deníku ve středu 4. ledna.