Středem pozornosti byly regulační poplatky platné od začátku letošního roku, ovšem řeč přišla i na nedostatek zubařů. Těch je v současné době na Kutnohorsku šestatřicet, z nichž sedmdesát procent přesáhlo hranici padesáti let. „Před půl rokem jsem vyhlásila výběrové řízení na stomatology, ale nikdo se nepřihlásil,“ poznamenala Tereza Šaníková a zároveň v této souvislosti připomněla, že zubní lékaři mohou registrovat lidí, kolik chtějí, ale musí jim poskytnout odpovídající péči. „Co se týká počtu pacientů, zdravotní pojišťovna jim nic nenařizuje,“ uvedla Šaníková.

Všeobecná zdravotní pojišťovna má v regionu nasmlouváno 183 zdravotnických zařízení, z toho je například 33 praktiků pro dospělé, 17 dětských lékařů, 36 stomatologů, 8 gynekologů nebo 14 lékáren.

Dvacátý ročník Akademie třetího věku skončí 15. dubna koncertem žáků Základní umělecké školy v Kutné Hoře, který začne v budově bývalé lidušky v 15.30 hodin.

Máte problém sehnat stomatologa? Jaké s nimi máte zkušenosti? Jak dlouho čekáte, než se po objednání objevíte na zubařském křesle? Dejte nám vědět formou diskusního příspěvku nebo pošlete e-mail na adresu: redakce.kutnohorsky@denik.cz.