Početnému publiku přiblížil kouzlo fauny a flóry v povodí řeky Vrchlice. Nevynechal ani méně známé pověsti a různé zajímavosti z turistické trasy lemované starými mlýny. Prezentace fotografií odhalila mnoho drobností, kterých si laik při procházce po horním toku nemůže všimnout. Posluchače krásy Vrchlice zaujaly a nešetřili slovy chvály.

„Přednáška pana Starého byla velice zajímavá. Uměl to podat. Má i velice příjemný hlas,“ prohlásila jedna z přítomných.

Spokojeností zářila i sama organizátorka dlouhé série přednášek Olga Jurková. „Náš program se těší velké oblibě. Na první přednášce o péči o kůži bylo šedesát pět účastníků. Martina Starého si přišlo poslechnout o deset lidí méně,“ řekla Jurková.

Seniořimají zájem o dění

Jedná se již o dvaadvacátý ročník přednášek. „Důchodci mají zájem o aktuální dění. Každým rokem se zvyšuje počet posluchačů. Sjíždějí se ze všech koutů Kutnohorska,“ podotkla Olga Jurková z Akademie třetího věku.

Další akce nejen pro seniory se koná 8. prosince a bude to Vánoční koncert učitelů a žáků ze Základní umělecké školy. Další připravené přednášky budou kupříkladu o zámku Kačina a rodu Chotků, výtvarném umění na Kutnohorsku nebo o Tylově divadle, či zaniklých místních památkách.

Irena Blahníková