Dnes jsem šla poprvé v životě do školky, takže mě rodiče vzbudili už v půl sedmé. Z vyhřátých peřin se mi vůbec nechtělo, ale mamka s taťkou nedali jinak, než že musím vstát a jít se oblékat. Protože byla venku zima, navlékla jsem se s maminčinou pomocí do podkolenek a dlouhých kalhot. Pořádně jsem si vyčistila zoubky, mamka mi učesala vlasy, abych byla krásná. Ještě jsem se pomazlila na rozloučenou s naším koťátkem a jelo se.

První krok přes práh do budovy mateřinky jsem udělala s doprovodem našich. Taťka fotil i točil můj velký den. Připadala jsem si jako filmová hvězda. Ode dneška se začínám já a dalších deset stejně starých dětí i učit, ale budeme si ve školce hlavně hodně hrát.

V šatně mám značku kočičky. Mamka mi opět musela pomáhat s převlékáním do tepláků, ale bačkory jsem si obula už sama. A hurá do třídy. Přivítala mě paní ředitelka a hned mi ukázala všechny hračky, co tu mají. Na rodiče jsem rázem zapomněla a ozkoušela všechny kočárky. Nejvíc se mi líbil ten největší, to je jasné. Porozhlédla jsem se i po kuchyňce a okoukla jsem klukům autíčka. Nejvíc mě ale bavilo skládat puzzlíky.

Ze začátku bylo ve třídě rušno

Ze začátku jsem byla trochu vyděšená. Bylo nás ve třídě hodně a všichni běhali, skákali nebo jezdili s auty. Některé děti i plakaly, ale já ne, protože jsem velká a statečná holka. Našla jsem si tu i nové kamarády. Tak třeba s Radečkem jsme se navzájem fotili a s Danem poznávali barvy.

Pořádně jsem si prohlédla třídu, nové kamarády i paní učitelky. Než jsem se stačila rozkoukat, byla svačina. Vybrala jsem si místo u stolu a pochutnala si na chlebu s marmeládou. Všichni jsme byli upatlaní od másla.

Po svačině jsme si šly hrát s Michalkou na koberec s barbínami. Oblékaly jsme panenky do plesových šatů a našla jsem i červenou kabelku, což mi udělalo největší radost, takže jsem běhala okolo stolů a křičela to na všechny strany.

Také nás do třídy přišel navštívit Radim ze starších dětí, který měl nedávno svátek. Všichni jsme mu popřáli a dostali jsme za to dobré bonbonky.
Uklidili jsme opět ve třídě a šli do šatny. Tam nám paní učitelka pomohla s oblékáním, protože tkaničky i zipy nám zatím dělají potíže.


Máme u školky velkou zahradu plnou průlezek, s pískovištěm i houpačkami, ale na ty sama nemůžu, mohla bych si ublížit. Na čerstvém vzduchu jsme řádili až do oběda.

Ve školce jsem po obědě i spala. Paní učitelka nám četla pohádku. Celý den utekl jako voda a mezi dveřmi se objevili naši. Hurá domů. Zítra už budu vědět, že se ve školce ničeho nemusím bát.

ZUZANA LEBDUŠKOVÁ