Šárka Kotrbová, 31 let
na mateřské dovolené

Zatím spíš čekám, jaké budou dopady. Zajímá mě to o to víc, že mám dvě děti. Například k lékaři jsme letos ještě naštěstí moc nemuseli, takže nemám zas takový přehled. Uvidíme.

Hana Kamrhelová, 70 let
důchodkyně

Svoje nároky budu muset přehodnotit. Jsem totiž v penzi s dost malým důchodem. Myslím, že pro lidi nebude tak tíživá ani reforma zdravotnictví, jako třeba zdražení elektřiny.

Lukáš Miřatský, 28 let
student

Momentálně žádné velké dopady reforem nepociťuji. Nebyl jsem zatím ani třeba u lékaře, takže jsem neměl příležitost hodnotit. Ale očekávám, že to teprve přijde.

Marie Rybářová, 30 let
na mateřské dovolené

Finančně si jako rodina jistě nepolepšíme. Nároky budeme muset určitě přehodnotit. Byli jsme zvyklí například se synem chodit na plavání. A to bude asi muset skončit.

Blanka Hladká, 25 let
asistentka

Na mě osobně vládní reformy naštěstí zatím příliš nedolehly. Jediné, co se mě podle mého názoru pravděpodobně více dotkne, budou poplatky u lékaře. Je to asi u každého jiné.

Ladislav Václavek, 65 let důchodce

Naštěstí moc nemarodím, takže třeba reforma zdravotnictví se mě asi moc nedotkne. Svoje nároky ale určitě budu muset přehodnotit, mimo jiné už kvůli zdražení potravin.