„Není to, jako když si doma napustíte vanu,“ poznamenal vedoucí plaveckého stadionu Zdeněk Hadrovský v návaznosti na předchozí vysoké teploty a očekávané ochlazení. „Veškeré přípravy směřovaly právě k tomuto termínu stanovenému radou oddílu,“ dodal.

Brány plovárny se tak letos poprvé otevřou v sobotu v deset hodin, a kdo přijde, může se těšit na novinku v podobě aqua zorbingu, tedy chůze po vodní hladině. „Jedná se o plastovou kouli, dva metry v průměru, do které si návštěvník vleze, otvor plavčík uzavře a vnitřek naplní vzduchem. Člověk je v ní pak vržen do vody,“ přiblížil adrenalinovou atrakci Hadrovský s tím, že poté už záleží na každém, jak umí pracovat s těžištěm vlastního těla, zda bude rotovat, nebo kráčet po vodní hladině. Pro tuto zábavu plavčíci vyhradí tři plavecké dráhy ve velkém pětadvacetimetrovém bazénu. Pětiminutové pobavení přijde na padesát korun.

Před začátkem plavecké sezony došlo v kutnohorském sportovním areálu na běžné opravy, údržbu čerpadel a dmychadel, vyčištění bazénů a jejich napuštění, opravu nápojového automatu, natření laviček či úpravu zeleně. Nově teď oplocení koupaliště lemují tři stovky tújí. „Pokud sluníčko vodu dostatečně neohřeje, jsme připraveni ji stejně jako loni dohřívat. O bezpečnost návštěvníků se postará v průměru šest plavčíků. Ceny vstupného zůstanou stejné jako v loňském roce,“ předeslal Zdeněk Hadrovský.

„Těším se, až si konečně zaplavu a svezu se na super tobogánu,“ zareagovala čtrnáctiletá Kateřina Hlaváčová z Kutné Hory.

Irena Brandejská