Zuzana Kafková, která psa minulý týden našla při procházce na lesní cestě u Nových Dvorů, jej měla týden u sebe doma.

Pes dostal nové jméno i adresu

„Za tu krátkou chvilku jsme si na něj zvykli. Manžela si doslova omotal kolem prstu, tak se rozhodl si jej nechat u sebe ve firmě,“ doplnila Kafková s tím, že doma si bernardýna nechat nemohli.

„Klidně bych si ho necha­la, ale máme tři velké psy a s jedním z nich se nesnesl. Začali se spolu rvát,“ řekla Kafková.

Nalezenec už dostal jméno. Začali mu říkat Bubu a podle slov jeho nálezkyně už šedesátikilový macíček na nové jméno docela slyší. „Je to neskutečně milý a dobrácký pes,“ usmála se žena, která zvířeti poskytla azyl.

Za celou dobu, co měli psa jeho nálezci doma v Kutné Hoře, se však nenašel nikdo, kdo by se o zvíře přihlásil. Nikomu nechyběl, nikdo ho nechtěl.

Do útulku nalezence dát nechtěli

Do útulku nalezeného bernardýna dát nechtěli. „Projížděla jsem všechny internetové servery půl roku zpátky, jestli někdo nechce darovat nebo nehledá bernardýna. Pes jakoby snad spadl z nebe,“ pokračovala Kafková.

Podle jejích slov to vypadá, že pes byl na místo, kde ho našli, přivezen z jiného okresu záměrně. „Byl tam podle mě úmyslně přivezený, aby se třeba někdo ze sousedů neozval. Aby se nezjistilo odkud je,“ řekla dále Kafková.

Kvůli novému přírůstku do psí rodinky si Zuzana Kafková vzala týdenní dovolenou. „Nešlo nechat naši smečku s bernardýnem bez dohledu,“ uzavřela Kafková.

Příběh psího nalezence tak skončil happyendem.