Pan Mühlfeit se projevil jako výborný řečník, celá beseda proběhla naprosto spontánním způsobem a ve velmi přátelské atmosféře. Na své si přišli jak příznivci výpočetní techniky, tak i studenti, které zajímaly spíš otázky profesního postupu a manažerské kariéry pana Mühlfeita.


Nejzajímavější byla první část, ve které nám pan Mühlfeit poodhalil tajemství svého úspěchu. Velké rezervy naší společnosti vidí právě v nutnosti reformovat systém školství. Množství informací, které musí náš mozek zpracovat, obrovským způsobem narostlo. Dnešní člověk přijme za jeden den tolik podnětů, jako např. v 15. století za celý život, a to přitom využívá kapacitu svého mozku pouze na 10%. Změnou způsobu školní práce lze dosáhnout vyšší efektivity učení. Nás potěšilo, že pan Mühlfeit byl o našem gymnáziu dobře informován a věděl, že jsme jednou ze škol, která se touto cestou změny vydala.
Besedy se zúčastnil i poslanec Evropského parlamentu MUDr. Milan Cabrnoch, který nám setkání s vrcholným představitelem Microsoftu zprostředkoval.