Za zvýšených bezpečnostních opatření a pod dohledem policistů se v sobotu od 16.30 hodin odehraje prestižní zápas nejlepších druholigových týmů – FC Zenit Čáslav a pražských Bohemians 1905.

Na souboj s bývalým prvoligovým mužstvem se těší řada příznivců kopané, a tak se očekává vyprodaný stadion. „Do pražského předprodeje jsme fanouškům Bohemky dali pět set lístků. I když je pravda, že bývají trochu živější, neočekáváme žádnou větší vřavu,“ řekl sekretář čáslavského klubu Ivo Ducheček.

Zesílená ostraha je v případě tohoto atraktivního zápasu přesto nutností. Proto klub požádal o spolupráci při organizaci městskou i státní policii a výrazně vzrostly i řady pořadatelské služby.

„Snažíme se, aby toho zvládla co nejvíce zařídit. Nicméně policisté budou přítomni v takovém počtu, aby byli schopni potlačit případné výtržnosti,“ předeslal okresní policejní mluvčí Daniel Votroubek.

Strážci zákona jsou připraveni i na možnost, že fanoušci vtrhnou přímo na hřiště. ,,Tohle i ostatní dění na stadionu mají na starost muži z pořádatelské služby. Ale v případě silných nepokojů, které nebudou moci vyřídit sami, jsme připraveni zasáhnout i my,“ doplnil Votroubek.

Podle všeho se jedná pouze preventivní opatření. S fanoušky Bohemians prý nemají místní policisté špatné zkušenosti.

„Minulé duely Zenitu a Bohemky proběhly poměrně v klidu. Nedošlo k žádným větším střetům, kde bychom museli nějakým způsobem zasahovat. Ale výjimka se může objevit všude,“ dodal na závěr okresní policejní mluvčí.

Irena Blahníková