Neověřené zprávy o chystaném uzavření klubu zaznívají hned z několika zdrojů.

Například podle slov člena kutnohorské kapely L. O. S. Martina Hona se v okruhu lidí, kteří se pohybují kolem České 1, o konci klubu hovoří. „Jako ověřenou informaci to ale nemám, pouze říkám, že jsem slyšel, že Česká končí,“ uvedl Hon.

Bývalý produkční klubu Česká 1 Martin Řehoř, který nyní stojí u zrodu nového kutnohorského hudebního svatostánku Planet Music Club, uvedl, že slyšel o konci klubu. Také on však tyto zvěsti nepotvrdil ani nevyvrátil.

Josef Opasek, majitel nemovitosti, ve které se klub nachází, je touto zprávou velmi znepokojen. „Během posledních dvou dní jsem o tom, že klub končí slyšel nejméně třikrát. Bohužel ani já nemám potvrzené informace, zda tomu opravdu tak je,“ rozhořčeně uvedl Opasek.

O tom, že má s nynějším provozovatelem klubu Ondřejem Frankovicem problémy, se Opasek netajil. „V srpnu jsme spolu řešili větší nedoplatky, které u mě měl. Ptal jsem se, zda si nechá klub dál, a on mě ujistil, že chce pokračovat. Pokoušel jsem se mu volat, ale marně. Má mi poslat totiž nájem a ještě mi žádné peníze na účet nepřišly,“ doplnil Opasek. Podle jeho slov mu obvykle Frankovic volá z několika různých čísel a dovolat se mu zpět je nadlidský výkon.

„Vypovídá to o jeho nesolidním jednání. Poškozuje tak jméno klubu Česká 1,“ doplnil Opasek.

Samotného Frankovice, který by ze všech nejlépe měl vědět, jaký osud čeká dál Českou 1, se nám nepodařilo sehnat ani na čísle, které je uveřejněno na oficiálních internetových stránkách klubu.