Zábavné odpoledne se uskutečnilo za příjemného a vskutku letního počasí na terase a v zahradě za Duhovým atriem, zařízením Charity v Trebišovské ulici.

Předvést svůj um přišli divákům všech věkových kategorií například tanečnice z kutnohorské základní umělecké školy, členové divadla Budík či zpěvačka Lucie Mrňáková. Kulturní program zpestřila i přehlídka klobouků.

Příchod léta nebyl ovšem jediným důvodem k radosti.

Oblastní charita Kutná Hora zároveň představila jednu novinku, která velmi výrazným způsobem rozšíří spektrum služeb poskytovaných kutnohorským seniorům. Od nadace Kont Bariéry získala mikrobus na dopravu seniorů či osob s postižením, případně nemocných. Automobil si bylo možné prohlédnout právě při Vítání léta.

V současné době se připravuje projekt pravidelného provozu. Prázdninové jízdy nabízí Charita skupinám osob s různým postižením, případně skupinám seniorů. Automobil je devítimístný, takže je možné svézt naráz osm pasažérů. Zaměstnanci Charity sbírají informace od lidí, kteří by služby automobilu rádi využili. Kam potřebují dovézt, jak často, kolik jsou schopni na takovou službu připlatit. Pro zjišťování potřebnosti rádi uvítají také dobrovolníky, kteří budou ochotni se v některých doposud dopravně nedostupných lokalitách lidí zeptat.

„Již nyní víme, že chceme seniory a ostatní osoby dovézt co nejblíže k úřadům v centru města, k pečovatelským domům, k domovu důchodců, k poliklinice, ale i ke hřbitovu, kam vlastně zajíždí jen autobus jedoucí na Kolín. Podstatné je, že mikrobus bude projíždět centrem, kam nejezdí autobus MHD a na okrajová místa, například Karlov,“ uvedla Marie Macková z kutnohorské Charity.

Chcete-li se zapojit jako dobrovolníci, sdělit své postřehy či podněty nebo získat více informací jako budoucí pasažéři, můžete tak učinit prostřednictvím telefonních čísel 327 512 257 a 731 598 876.

Prohlédněte si fotogalerii.