Cukrářskou pouť připravilo na včerejšek Muzeum českého venkova na zámku Kačina.

"Obcházíme s dětmi atrakce, teď jsme byli na kolotoči a za chvíli se půjdeme kouknout na mažoretky. No a my dospělí mezitím ochutnáváme co je kde dobrého… snad ten mix ve zdraví přežijeme,“ smál se Čáslavák Pavel Novosad, který si na pouť vyrazil se dvěma ratolestmi a jejich mámou Karolínou.

Tradiční pouť patří k nejnavštěvovanějším akcím na Kutnohorsku, také v letošním roce se zde sjelo na tři tisícovky přátel mlsání a sladkostí. Kromě již zmíněného kolotoče, poháněného zcela ekologicky lidskou silou, a šikovných mažoretek se o zábava dětí i dospělých zcela tradičně starala občanská sdružení Dítě a kůň z Miskovic a Stáj Rozárka z Bykáně, které nabídly jízdy na koních. Nadšení u dětí budilo malování na obličej, jako v minulosti bylo k vidění loutkové divadlo a pro dospělé zahrál kutnohorský harmonikář Josef Matura.

Program nabídl také jednu opravdovou lahůdku. Zámecká knihovna hostila výstavu obrazů Josefa Lady. Šestnáct obrazů z depozitáře Národního zemědělského muzea namaloval Lada v roce 1948 při příležitosti konání Slovanské zemědělské výstavy v Praze. Kdo si nechal pouť uniknout musí si na další počkat do třicátého května, kdy jsou na programu Chotkovské slavnosti.

Prohlédněte si fotogalerii.