Téměř každému přespolnímu motoristovi se podaří zabloudit ve spleti uliček Kutné Hory, které ještě „vylepšuje“ sem tam nějaká jednosměrná ulice. Stačí třeba přehlédnout značku slepá ulice a jste v ní hned dvakrát.

Situace by se však měla změnit díky novému dopravnímu uspořádání, se kterým se v historickém centru města počítá po dokončení zádlažby. „Všechny ulice budou jednosměrné a povedou směrem s kopce dolů,“ přiblížil místostarosta Václav Vančura. Doprava tedy bude cirkulovat ve směru dolů městem a nahoru pouze po objezdové komunikaci I/2 tedy ulici Na Valech. Tady bude hrát významnou roli i systém dvou kruhových objezdů v oblasti nynějšího falešného rondelu. „Ten by se měl za plného provozu začít budovat v polovině ro〜ku,“ připomněl místostarosta. Podle jeho slov by se již v červenci měly začít bourat domy, které město vykoupilo od soukromníků, aby mohl být projekt dvou kruhových objezdů realizován.

Do té doby by však měly být hotové další plánované opravy plynového potrubí. Zbývá totiž dodělat právě navazující ulici Jiřího z Poděbrad, která by měla do budoucna změnit svoji průjezdnost na opačný směr. „To je vždycky velký zásah. Lidé na to nejsou zvyklí a prostě jedou tak, jak jezdí vždycky,“ zapochyboval o této změně řidič Marek Tichý.

Ke změnám dopravy v centru se můžete vyjádřit v anketě na této stránce.